Kurtuluş Kendini Anlatıyor

Dipnot Yayınları

Doğan Tarkan

210,00 TL
172,20 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
37,80 TL
Kurtuluş Kendini Anlatıyor Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 374
ISBN: 9786054878642
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Doğan Tarkan
Doğan Tarkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kurtuluş Kendini Anlatıyor Kısa Özet

    Kurtuluş kendini anlatıyor dizisinin ikinci kitabında Mustafa Kemal Kaçaroğlu, Mahir Sayın, İsmet Öztürk ve Doğan Tarkan ile yapılan görüşmeler yer alıyor.

    Yukarıdaki isimlerin her birinin 1960’lara uzanan uzun mücadele tarihi, kendi ağızlarından anlatılan yaşam öyküleri pek çok yeni bilgiyi de içeriyor. Onların tarihi, aynı zamanda bu memleketteki sosyalist solun tarihi. Bu bağlamda 1960’lardan itibaren gençlik hareketi ve işçi sınıfı mücadelesinin önemli uğraklarını, THKP/C ve Kurtuluş’un doğduğu koşulları, Kurtuluş’un THKP/C kökenli hareketlerden farklarını, Kemalizm eleştirisini, Kürt sorunu konusunda sömürge tespitin, işçi sınıfı kavrayışını ve partileşme anlayışını, 12 Eylül darbesi öncesi ve sonrasında yapılan değerlendirmeleri, *geri çekilme* politikaları, Sosyalist Demokrasi Tartışmaları ile diğer gelişmeleri ve olayları bu kitapta okuyabileceksiniz.

    `68 Haziranı ve ilk devrimci eylemler... ,Mahir Çayan ile Karadeniz gezisi..., Deniz Gezmiş banka soyuyor..., Mahirlerin firarı coşku yaratıyor..., Denizlerin idamı..., 12 Mart öncesi ve sonrası sol..., İsrail Başkonsolosu Elrom’un kaçırılması..., Deniz Gezmiş`in vasiyeti..., Mahir Çayan’ın mezarı…, THKP-C ve geçmişin değerlendirmesi..., THKP-C’den geriye kalanlar…, Kurtuluş-Dev-Yol ayrılığı..., Sol içi çatışmalar..., 1 Mayıs 1977 katliamı…, Kurtuluş’un iç örgütlenmesi…, 12 Eylül darbesine karşı ittifaklar…, En ağır darbe:`85 operasyonu..., İşkence, cezaevi direnişleri, açlık grevi..., Aşk, bekaret, nikah, çocuk…, Neden Şam, Suriye veya Beyrut?.. Mülteci hayatının zorlukları… Yurtdışında yaşam... vs. bu kitaplar yakın tarihe yeni veri demeti sunuyor.

  • 2. Hamur

Kurtuluş Kendini Anlatıyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.