123,00 TL
93,48 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
29,52 TL
Kürtler Ne İstiyor? Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık ve Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789750520136
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mesut Yeğen
Mesut Yeğen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kürtler Ne İstiyor? Kısa Özet

  Kürtler ne istiyor? *Sokaktaki insan*dan televizyonda kanaat belirten *uzmana* kadar, sık sık dile getirilen bir soru bu. Çok zaman soru da değil aslında; cevabını merak etmeden veya umursamadan, kızgınlıkla söylenen bir söz: *Daha ne istiyorlar!* anlamında...

  Bu çalışma ise sahici bir merakla, gerçekten anlamaya çalışarak soruyor bu soruyu: Kürtler ne istiyor? *Meseleleri* ne? *Ahvalleri* nedir? Ne düşünüyorlar? Kime, niçin oy veriyorlar? Homojen *Kürt* kimliğinin ötesine bakacak olursak: Kürt veya Zaza, Şafii veya Hanefi veya Alevi, dindar veya seküler, kadın veya erkek, genç veya yaşlı, zengin veya yoksul, eğitimli veya eğitimsiz olmaları, aşiret üyesi olup olmamaları, mağduriyet yaşamış olup olmamaları, tercihlerini nasıl etkiliyor?

  Siyasi beklentileri nedir? Kürtçe eğitim talebine, özerklik, demokratik özerklik, federasyon, bağımsızlık seçeneklerine nasıl bakıyorlar?

  Mesut Yeğen, U. Ulaş Tol ve Mehmet Ali Çalışkan’ın kapsamlı bir saha çalışmasına dayanan araştırması, bu sorulara gerçek cevaplar veriyor, Kürt beşeri coğrafyasının geniş bir panoramasını sunuyorlar.

 • 2. Hamur

Kürtler Ne İstiyor? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.