Kürt Sorunu Forumu - Foruma Pirsgireka Kurd

Ekin Yayınları

Kolektif

150,00 TL
115,50 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
34,50 TL
Kürt Sorunu Forumu - Foruma Pirsgireka Kurd Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık ve Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 444
ISBN: 9786055146337
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kürt Sorunu Forumu - Foruma Pirsgireka Kurd Kısa Özet

  24-25 Temmuz 2010 tarihinde Diyarbakır’da yapılan Kürt Sorunu Forumu, bu konuda İslami kesim tarafından bölgede yapılan ilk uluslararası katılımlı etkinlik olması açısından önemli olduğu kadar, Kürt milliyetçiliğinin sosyalleşme zemini yakalayarak yükselmeye başladığı bir zeminde gerçekleşmesi açısından da önemlidir.

  Bu kitapta yer alan konuşma metinlerinin bir kısmı konuşmacıların yazılı olarak gönderdikleri tebliğlerden, diğer kısmı ise yazılı metin gönderilmediği için konuşmaların bant çözümünden oluşuyor. Forumdaki bütün sunumlara, hiçbir tasarruf ve müdahalede bulunmaksızın kitapta yer veriyoruz.

  Kitapta yer alan sunumlardan da görülebileceği üzere İslami camia içinde Kürt sorununa ilişkin farklı yaklaşımların varlığı öteden beri mevcuttur. Bu da doğaldır. İslami kimlik ve ölçülere yaklaşım ve konjonktürel gelişmelerden etkilenme düzeyinin farklılıklar taşımasına bağlı olarak toplumsal sorunlara ilişkin tanımlama ve çözüm önerilerinin de farklılaşması kaçınılmazdır.

  Kitabı yayınlarken, bugün halen yakıcı bir şekilde gündemde olan bu soruna dair farklı perspektiflere, farklı tutum ve çözüm önerilerine sahip "İslami camia" içinde dillendirilen yaklaşımların yansıtılmasını amaçladığımızı da söylemeliyiz.

 • 2. Hamur

Kürt Sorunu Forumu - Foruma Pirsgireka Kurd Hakkında Yorumlar