sadsad x
asdasd

Kürt Millet Hareketleri ve Irak'ta Kürdistan İhtilali

El Yayınları
25,00 TL
18,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Kürt Millet Hareketleri ve Irak'ta Kürdistan İhtilali Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık, Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789758674558
Kapak: Ciltsiz
Şivan - Sait Kırmızıtoprak
Şivan - Sait Kırmızıtoprak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürt Millet Hareketleri ve Irak'ta Kürdistan İhtilali Kısa Özet

  "(...) Türkiye'de çözümü gereken birinci ve acil çelişki: Kürt millet gerçeğidir. Bu çelişkiyi göremiyen, dolayısıyla da ırkçı-faşist  elitlerin müsaade ettiği problematikler dahilinde çalışanlar -halktan yana ve demokratik sloganlar kullansalar bile-yanılgı içerisindedir. "Kürt Tehlikesi!" telkininin yarattığı kabus ve Kürt millet gerçeğinin içerisine gizlendirildiği "tabu" yıkılmadıkça, ister İslami değerlerin ve isterse sosyalist bir kaftanın içerisinde karşımıza çıksın, gerçek anlamda ve uzun vadede Türkiye halklarının demokratik iktidar-biçimsel seçim oyunlarının yarattığı nisbi ve geçici bazı avantajlara rağmen- asla gerçekleşemez.

  Türkiye'de politik iktidarı (açık ya da kapalı cuntalar halinde) günümüze kadar elinde tutmuş bulunan elitlerin, Kürt millet gerçeği konusundaki bu ırkçı-turancı tutum, maalesef Türkiye'nin tüm fikir ve düşünce hayatını da felce uğratmıştır.

  (...) bir nebze halk sevgisi taşıyan ve ırkçı-turancı şartlandırılmanındar çemberini kırabilmiş tüm Türkiyelilerin en baş ve en acil görevleri arasında, şu temel prensip yer almalıdır: Kürt halkı demokratik milli haklarını serbestçe kullanmalı (...)

  Politik ve diplomatik savaşın sonucu ne olursa olsun: morali düzgün, politik şuuru bilenmiş, milli bütünleşmelerini tamamlamış, (...) Kürt halkı geleceğin çok daha mutlu, şerefli ve özgür günlerle dolu olacağından emindir."

  - Dr. Sait Kırmızıtoprak

Kürt Millet Hareketleri ve Irak'ta Kürdistan İhtilali Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.