sadsad x
asdasd
31,48 TL
18,89 TL
%40 indirim
Kurmaca Mekan Hakkında Bilgiler
Türü: Antropoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786055250829
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Yael Navaro
Yael Navaro
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kurmaca Mekan Kısa Özet

  Kurmaca Mekan: Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası, Yael Navaro’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, sınırın hala kapalı olduğu dönemde (1998-2003 arasında) yürüttüğü etnografik bir araştırmaya dayanıyor. Navaro’nun analitik bir kategori olarak kullandığı *kurmaca* yalnızca mekan ve ülkeye değil, yönetime ve maddi pratiklere de gönderme yapıyor. Kitabın yanıtlamaya çalıştığı temel sorular arasında şunlar var: Kurmaca bir mekan nasıl yaratılır? Özellikleri nelerdir? Hangi pratiklerle oluşur? Nasıl bir hissiyatı vardır?

  Kıbrıslı Türklerle yapılan görüşmelere dayanan bu çalışma, onların kuzey Kıbrıs içindeki ve dışındaki hayatlarını ve deneyimlerini etnografik bir perspektiften açıklıyor ve kuzey Kıbrıs’ı bir duygu coğrafyası olarak inceliyor; kuzey Kıbrıs, hayaletimsi olanın görünür ve somut hale geldiği bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

  Kurmaca Mekan: Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası, Avrupa antropolojisi alanında 2012’nin en iyi kitabı seçilerek 2013’te Society for Europeanist Anthropology’nin William A. Douglass Ödülü’nü kazanmıştır.

  Yael Navaro, Cambridge Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Kurmaca Mekan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.