sadsad x
asdasd

Küreselleşmiş Değer Yasası

Yordam Kitap

Samir Amin

24,00 TL
17,28 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
6,72 TL
Küreselleşmiş Değer Yasası Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786051723020
Kapak: Ciltsiz
Samir Amin
Samir Amin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küreselleşmiş Değer Yasası Kısa Özet

  Çağımızın önde gelen Marksistlerinden Samir Amin, tarihçi, felsefeci, sosyolog ve siyaset bilimci kimliklerinin yanı sıra, bu eserinde ağırlıkla yetkin bir Marksist iktisatçı olarak çıkıyor karşımıza. Dünyanın bugün geldiği noktadaki sosyal adalet arayışının bilimsel temellerini, Marksist iktisadın cephaneliğinden devşiriyor.

  Marx için *kıyısı olmayan* ifadesini kullanan ve onun çok yönlülüğüne dikkat çeken Amin, *Benim için Marksist olmak, Marx’ın başlattığı çalışmayı sürdürmek demektir; bu da, Marx’ta durmak değil, ondan hareket etmektir. ... Benim buradaki temel katkım, değer yasasından küreselleşmiş değer yasasına geçiştir* diyerek koyuluyor yola.

  Ve yol boyunca, *Değer yasasının temel statüsü*nü, *Faiz, para ve devlet*i, *Toprak rantı bölümü*nü ve *Dünya ölçeğinde birikim ve emperyalist rant*ı derinlemesine inceliyor.
  Bu görece kısa ama hayli zengin yapıtında, iktisadın zorlu matematiksel formül ve denklemlerinin ortasında, akıcı bir anlatım geliştiriyor.

  Kitabın yayına hazırlık sürecinde, 12 Ağustos 2018 tarihinde kaybettiğimiz Samir Amin için, Fikret Başkaya’nın sözleriyle:

  *İnsan ve toplum yaşamının tüm veçhelerini bir bütün olarak anlamaya ve anlatmaya çalıştı hayatı boyunca… Geride kalan yaklaşık 70 yıllık dönemin birkaç parlak beyninden biriydi… Muazzam bir kavrayışa ve tahlil yeteneğine sahipti… Hayatını ezilen halkların, sömürülen sınıfların kurtuluşuna adamıştı… Yaşadığı sürece de onların gözü, kulağı ve yüreği oldu.*

Küreselleşmiş Değer Yasası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.