sadsad x
asdasd
45,00 TL
34,78 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
10,22 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Küreselleşme: Doğu ve Batı Hakkında Bilgiler
Türü: Küreselleşme Kitapları
Sayfa Sayısı: 314
ISBN: 9786056980701
Kapak: Ciltsiz
Habibul Haque Khondker
Habibul Haque Khondker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küreselleşme: Doğu ve Batı Kısa Özet

    Küreselleşme nedir? Acaba zaman zaman Amerikanlaşma ile karıştırılan bir şey midir? Yoksa insanlığın içine girdiği niteliksel olarak farklı ve yeni bir tarihsel aşama mıdır? Yerel ve küresel arasındaki etkileşimde yer alan unsurlar nelerdir?

    Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Konunun hem Batı hem de Doğu bağlamında ele alındığı ilk geniş kapsamlı metin olması açısından bir ilk olan ve sosyal bilimler bağlamında önemli bir ihtiyaca karşılık gelen kitap, küreselleşmeye dair açıklayıcı ve bir o kadar da dengeli bir analiz sunmaktadır.

    Küreselleşme konusu din, göç, tıp, terörizm, küresel felaketler, vatandaşlık, insan hakları, medya ve popüler kültür gibi alanlarda çeşitli somut örnekler üzerinden yenilikçi bir bakış açısıyla ele alınmaktadır. Türkçe baskı için yazılmış, son yıllarda Ortadoğu’da yaşanmakta olan sancılı sürecin kısa bir değerlendirmesini de içeren bir önsözle birlikte hem akademik hem de genel okuyucuya hitap eden zengin bir metindir.

Küreselleşme: Doğu ve Batı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.