sadsad x
asdasd
12,00 TL
9,72 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
2,28 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Küresel Sistemde İnsan Kalmak Hakkında Bilgiler
Türü: Küreselleşme Kitapları
Sayfa Sayısı: 143
ISBN: 9786058014855
Kapak: Ciltsiz
Erdoğan Çalak
Erdoğan Çalak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küresel Sistemde İnsan Kalmak Kısa Özet

  Başkalarından üstün olmak için uğraşıyoruz. Çıkarlarımız tarafından yönetiliyoruz. Korkularımız için üretilmiş yapay çözümlere, çocuklaştırılmış yapımızla kandırılmaya razı oluyoruz. Zamanın ruhu bizi zayıf halkalarımızdan yönetiyor. Zamanın ruhu bize, "Para her sorunu çözer, para sahibi olmak insanı daha değerli yapar, gelecekteki belirsizlikleri ve tehlikeleri ortadan kaldırır, insanı güçlü yapar" diyor. Zamanın ruhuna göre başarı, hayatın amacı olacak kadar önemli. Ekonomik gelişme ve büyüme her zaman iyi bir şey, teknolojik gelişmeler her zaman insanlığın çıkarına.

  Rekabet her koşulda olumlu, en güçlü ve en büyük olanın ayakta kalması elbette doğaya uygun. Modern zaman ruhsuz sizin anlayacağınız: Başkaları için hiçbir şey yapmak zorunda değilsin, sen kendini düşün; gemisini kurtaran kaptandır!

  Öyleyse ne yapmalı?! Yeni bir ahlak anlayışı oluşturmalı. Bir sevgi ahlakı! Dürüst olmalı çünkü kandırmak en büyük kötülüktür! İsraftan, fazla tüketmekten kaçınmalı! Paranın bizi yönetmesine izin vermemeli! İmkanlarımıza göre yaşama disiplini edinmeli! Mütevazılaşmalı! Sürünün dışına çıkmalı!

  Bu kitap, içinde bulunduğumuz küresel ekonomik sistemde insanın ruhsal olarak ne hale geldiğini ve bundan çıkış yollarını anlatıyor. Zamanın ruhu neyi dayatırsa dayatsın insanın insanca bir hayatı yaşayabileceğini ve insan kalabileceğini aklımızdan çıkarmamamızı sağlıyor.

Küresel Sistemde İnsan Kalmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.