Küresel Isınma ve Kyoto Protokolü

Bağlam Yayınları

Kolektif

195,00 TL
157,95 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
37,05 TL
Küresel Isınma ve Kyoto Protokolü Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9789758803934
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2008
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Küresel Isınma ve Kyoto Protokolü Kısa Özet

    Küresel iklim değişikliği geleceğimizi tehdit eden en büyük sorunlardan birisi olarak görülmektedir. İnsanoğlunun neden olduğu seragazı emisyonlarındaki artışın devam etmesi durumunda toplumların ve doğanın büyük ölçekli felaketlerle karşı karşıya olabileceği öngörülmektedir. Bu soruna yönelik uluslararası camiada alınabilecek önlemler, çözüm yöntemlerine yönelik tartışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.

    İklim değişikliği, inceleme konusu olarak bilim adamları ve karar-vericilerin karşı karşıya olduğu en karmaşık konulardan birisidir. Bunun en önemli nedeni, iklim değişikliğinin doğası gereği fen bilimlerinden sosyal bilimlere kadar uzanan çok disiplinli bir inceleme alanı olmasındandır. Görüldüğü kadarıyla, "küresel ısınma" ve onun sonucu ortaya çıkan "iklim değişikliği" tüm dünyada artık sadece bir çevresel problem olarak değil, yol açacağı maliyetler ve önleyici politikaların sonuçları acısından önemli bir ekonomik konu ve uluslararası güvenlik sorunu olarak görülmesi nedeniyle alınacak küresel sorumluluk ve müzakereler süreci açısından da siyasi bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

    İklim değişikliğinin çok disiplinli bir inceleme alanı olması bilinciyle, bu kitap değişik disiplinlerden uzmanları bir araya getirerek iklim değişikliği konusunu farklı boyutları ile derinlemesine incelemeyi amaçlamıştır. Bu sayede, aynı disiplin dalındaki araştırmaların gözlemleyebileceğinden ileriye giderek, farklı disiplinlerden elde edilen bilgilerin bir araya getirilmesiyle okuyucuya konuyu daha zengin açılardan analiz etme imkanı sağlamaktadır.

  • 2. Hamur

Küresel Isınma ve Kyoto Protokolü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.