sadsad x
asdasd

Küresel İklim Değişimi Biyoenerji Enerji Ormancılığı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Efil Yayınevi

Nedim SARAÇOĞLU

210,00 TL
151,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
58,80 TL
Küresel İklim Değişimi Biyoenerji Enerji Ormancılığı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 696
ISBN: 9786052294086
Kapak: Ciltsiz
Nedim SARAÇOĞLU
Nedim SARAÇOĞLU
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küresel İklim Değişimi Biyoenerji Enerji Ormancılığı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kısa Özet

    Doğal küresel ısınmanın çevresel maliyetinin trilyonlarca dolar ile ölçüldüğü göz önüne alınmalıdır. BM Raporu, biyokütlenin birleşik ısı ve güç üretiminde kullanımının sera gazı emisyonlarını azaltmak için en iyi ve en ucuz seçeneklerden biri olacağını açıklamaktadır. Fotosentez ile enerji biçiminde depolanan enerji miktarı dünyanın yıllık enerji gereksiniminin yaklaşık on katına eşdeğerdir.

    Biyokütlenin % 90’dan fazlasını orman ağaçları oluşturmaktadır. Dünya ormanları günümüzde endüstriyel odun gereksinimlerini karşılarken, aynı zamanda insan topluluklarının enerji gereksinimlerine önemli katkı sağlayabilmektedir. FAO 2010 Raporu’na göre Türkiye’deki ormanların tuttuğu karbon miktarı 2 milyar ton olarak tahmin edilmektedir. Ormanların karbon birikimi ve hava kirliliğinin azaltılması fonksiyonları sadece ulusal açıdan değil, küresel açıdan da önemlidir.

    Türkiye’deki toplam enerji üretiminde temiz enerjilerin payı artırılmalıdır. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de enerji yaşamsal bir konu olduğundan, kendine yeterli, sürekli, güvenilir ve ekonomik bir elektrik enerjisine sahip olunması yönünde, dışa bağımlı olmayan yerli, temiz enerji kaynaklarından en üst düzeyde yararlanılması gerçekleştirilmelidir. Türkiye’de enerji yatırımlarını teşvik etmeyi amaçlayan Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) Yasa Tasarısı’nın yürürlüğe girmesi ile özel sektör tarafından kurulacak birleşik biyokütle ısı ve güç santralleri ile odun peleti üretim tesislerinin sayısı hızla artabilecek ve ülke enerji üretim potansiyeline önemli katkılar sağlanabilecektir.

Küresel İklim Değişimi Biyoenerji Enerji Ormancılığı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.