sadsad x
asdasd

Küresel Güvenlikten Küresel Tahakküme

Küre Yayınları

Berdal Aral

144,00 TL
100,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
43,20 TL
Küresel Güvenlikten Küresel Tahakküme Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786059125475
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Berdal Aral
Berdal Aral
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küresel Güvenlikten Küresel Tahakküme Kısa Özet

    Bugün İslam dünyasının hemen her yanı maalesef ateş altındadır. Yabancı işgaller ve askerî müdahaleler, iç savaşlar, terörizm, askerî darbeler, insan hakları ihlalleri ve topraklarından göç etmek zorunda bırakılan milyonlar, Müslüman dünyada barış, huzur ve güvenlikten söz etmeyi âdeta imkânsız kılmaktadır. En önemli varlık nedeni ‘uluslararası barış ve güvenliği sağlamak’ olan Birleşmiş Milletler örgütü ise, en azından İslam dünyası bağlamında yükümlülüklerini yerine getirmekten uzaktır.

    İslam dünyasının BM örgütü ile Soğuk Savaş sonrasındaki ilişkisini bütüncül bir perspektifle inceleyen bu çalışmada, söz konusu ‘bölgesel’ ya da ‘uluslararası’ boyutları olan kriz noktalarına odaklanılırken, her bir örnek olayda BM’nin aldığı tutum eleştirel bir perspektif içinde ele alınmaktadır.

    Müslümanların, özne olarak, yaşadıkları sorunları, önceliklerini ve beklentilerini ifade etmeleri, onlar açısından hem bir hak hem de sorumluluk teşkil etmektedir. Bu kitap aynı zamanda böyle bir kaygının ürünü olarak kaleme alınmıştır.

  • 2. Hamur

Küresel Güvenlikten Küresel Tahakküme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.