sadsad x
asdasd

Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler

Kadim Yayınları - Ders Kitapları

Aytekin Yılmaz

117,00 TL
87,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
29,25 TL
Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9789759000387
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Aytekin Yılmaz
Aytekin Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler Kısa Özet

    Bu çalışma küresel yeni dünyayı anlamaya çalış­makta, yeni gelişmeler çerçevesinde uluslararası ilişkileri ele alıp yeni teori ve yaklaşımlara yer vermektedir. Bu çerçevede son dö­nem de önem kazanan ekonomik ve kültürel unsurlarla hukuksal gelişmelere ayrıntılı yer verip, uluslararası ekonomi poli­tik yakla­şımı ile kültürel-bilişsel-sosyal inşacı yaklaşımlar ve etnik gelişme­ler gibi konular incelenmektedir. Çalışma esasta yeni küresel ge­lişmelerle uluslararası ilişkileri ele alıp günümüz dü­nyasının anla­şılmasına katkı yapmakta, değişim perspektifiyle konuları ele al­maktadır. Ayrıca gele­neksel yaklaşımları ve politika araçlarını yeni gelişmelerle birlikte değerlendirmeye çalışmaktadır.

    Çalışma ekonomik ve kültürel faktörlere geniş yer verse bile te­melde uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi perspektifi ve kavram­larıyla konuları ele almaktadır. Son bölümde ise yeni dünya siyase­tinin mimarisi ortaya serilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca değişen or­tam sosyolojik bir bakışla ele alınarak uluslararası ilişkilerin ana kavram ve yaklaşımları, yeni gelişme ve teorilerle birlikte değerlendirilmektedir.

    Çalışmanın bu haliyle genel okuyucu ile akademik camiaya, öğ­rencilere ve dış politika yapıcı ve uygulayıcılarına faydalı olacağı düşünülmektedir.

  • 2. Hamur

Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.