sadsad x
asdasd
29,00 TL
17,98 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
11,02 TL
Kur'an'daki Uzay Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9785642605882
Kapak: Ciltsiz
Sıtkı Selvi
Sıtkı Selvi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an'daki Uzay Kısa Özet

  Kâinat Allah`ın büyük ve muhteşem tasarımı olarak dizayn ettiği komik bir makinedir. Ay, güneş, yıldızlar ve kâinattaki her şeyi Allah anlamlı ve amaçlı yaratmıştır. Varlıklar, ilahi bir yazılımla yönetilmekte. işletilmekte, çalıştırılmakta ve Allah adına hareket etmekte, kendilerinin kodlanan görevleri yerine getirrnekte-tesbih etmektedirler. Hiç bir şey körükörüne, tesadüfen hareket etmez. Her şey Allah`ın kudretiyle, emriyle ve izniyle hareket eder, Allah adına iş yaparlar, Allah adına hizmet ederler.

  Allah`ın isim ve sıfatlarının tecelli ettiği kainatın her an ve alanında, Allah`ın mutlak hâkimiyeti ve tasarrufu vardır. Yer ve gökleri ilahi takdir ve tasarıma göre şekillenmiş ve kendilerine yüklenilen yazılımla programlanarak kozmik çarklar işletilmektedir. Kozmik sistemde: Allah`ın varlığını, birliğini, kudretini, azametini, haşmetini, hikmetini ve ilmini görüyoruz. Yer ve gökler ilahi takdir ve tasarıma göre şekillenmiştir. Sonsuzluk deryası, nur denizi olan yıldızlar, kâinatın kitabının gökyüzüne yazılmış inci gibi parlayan elmas, zümrüt ve pırlanta satırlarıdır.

  Önemli olan aya, güneşe, yıldızlara bakmak değil, önemli olan Ay`a güneşe yıldızlara bakarak Allah`ı hatırlamaktır, tanımaktır, Allah`ı sevmektir, Allah`a yaklaşmaktır. Bunlar birer sebeptir. İmanı bir bakış yıldızlar ve diğer gökcisimlerinin maddi özelliklerini tefekkürü bir bakışla ve hikmetli güzellikleriyle görür ve anlar. Bakışımız tabiat Kur`anı olan kâinatı okumaya yönelmelidir. Kâinata ve kâinattaki emri ilahi ile meydana gelen olaylara Kur`anı Kerim`in nuruyla, tevhid nazarıyla bakarak kainatı ve olayları okumalıyız. Okumak, var edenle varlık arasındaki bağlantıyı kavramak, yaratan ile yaratılan arasında doğru ilişki kurmak, doğru sonuç çıkarmak, kâinatta ve varlıkta mânâyı mesajı anlamaktır yorumlamaktır, idrak etmektir, derin düşünmektir, keşfetmektir.

  Allah`ın yarattıkları üzerinden verilen mesaja kalbimizi açmak, bilinç sahibi olmak, kâinatın uçsuz bucaksız ufuklarını keşfetme, şahit olma yolculuğudur. İmani bakış ve Kur`ani boyuttan varlıklara baktığımızda ve kâinatın muhteşem teşbihini fark ettiğimizde aklımız kalbimiz ruhumuz canlanır, gıdalanır, nurlanır, bereketlenir, beslenir, güzelleşir ve ilahi zevk alır. İlahi bestenin notaları, tevhid senfonileri, teşbih melodileri olan yıldızlara, gecenin sessiz koylarında demir atarak tefekkür etmek, ruhumuzu yüceltir, gönül zenginliğimizi artırır, pozitif enerji, ruhsal güç verir, zaman ve mekân üstü bilince ulaştırır.

Kur'an'daki Uzay Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.