sadsad x
asdasd

Kur'an-ı Mübin ve Kelime Manalı Meal-i Alisi 2. Cilt

Ahıska Yayınevi
74,00
59,20
%20 indirim
Kur'an-ı Mübin ve Kelime Manalı Meal-i Alisi 2. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Meal-Tefsir-Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 760
ISBN: 9786055456603
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltli
Mahmud Ustaosmanoğlu
Mahmud Ustaosmanoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Kur'an-ı Mübin ve Kelime Manalı Meal-i Alisi 2. Cilt Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an-ı Mübin ve Kelime Manalı Meal-i Alisi 2. Cilt Kısa Özet

  Yıllardan beri sohbetlerimizi takip eden kardeşlerimizin malûmu vec­hile; eski deyimle *Kırık mana* olarak ifade edilen üslûb üzere Kur’ân-ı Kerîmin kelime kelime manasını açıklamak ve sonra toplu manayı çıkarmak âdetimiz olup, en büyük arzularımızdan biri de isteklileri tarafından bu usûlün öğrenilip öğretilmesiydi.

  1-Öncelikle kitabımız kırık mana terkîbi ve toplu mana üslûbü üzere yazılmış ilk eser olma özelliğini taşımaktadır.

  2- Meâlin metninde geçen (,) virgüller metinle alâkalı olup parantez içlerinde bulunan virgül­ler ise metinle alâkalı olmayıp, metnin parantezle birlikte okunmasına göre yerleştirilmiştir. Ancak bazı yerlerde tefsir ve izah mahiyetli getirildiği de olmuştur ki, bunlar okuyucularımızın nazarı dikkatinden kaçacak şeyler değildir. 

  3- Âyet-i kerîmelerde geçen kelime veya cümlelerin farklı fakat vaz­ge­çi­le­me­ye­cek derecede güçlü manaları mevcutsa; o zaman ikinci veya üçüncü manalar, bölü (/) işaretiyle metinde farklı yazı şekliyle (renkli ve eğik olarak) belirtilmiştir.

  Bu farklı manalar bazen bir kelimenin, bazen de bir cümlenin ikinci veya üçüncü manası ola­bilir. Bundan dolayı dikkatli okunulması durumunda anlaşılması zor olmayacaktır.

  4- Sûrelerin başlarında iniş yerlerini belirtmek için zikredilen Mekkî/­Medenî ifadeleri bazı yerlerde Kur’ân-ı Kerîm hattında yazılı olan ifadeden farklı görülebilirse de, bu bir gaflet eseri olmayıp, tefsirlerde ağır basan görüşlere dayanmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.