Kur’an-ı Kerimden Mesajlar

Kıraat Yayınları

Mehmet Okuyan

350,00 TL
248,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
101,50 TL
Kur’an-ı Kerimden Mesajlar Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 927
ISBN: 9786059307659
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Mehmet Okuyan
Mehmet Okuyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kur’an-ı Kerimden Mesajlar Kısa Özet

  Günümüzde Müslümanların büyük bir çoğunluğu hakikati Kur`ân yerine, başka kaynaklarda aramakta, ışığı başka yerlerde hayal etmektedirler. Yüce Allah`ın nurunu yani Kur`ân`ı kendisine ışık edinmeyenler dünyada da ahirette de ışıksız kalacaklarını bilmelidirler.

  Misyonu insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarmak şeklinde belirlenen ve bir ismi de "nûr" olan Kur`ân-ı Kerîm, bu özelliği ile insanlığın istifadesine sunulmuş ilâhî kaynaklı son mesajdır. Bu yönüyle kendisinden yararlanılmasını bütün muhataplarından beklemektedir.

  Kur`ân sözlerin en güzelidir. Çünkü En Güzel`in sözüdür. En Güzel`i sevenler O`nun sözüne itibar etmelidirler.

  Müslümanların önemli bir bölümü en güzel sözü kendilerine rehber edinmek yerine, takip ettikleri sözleri güzelleştirmeye çalışıyorlar. Başkasına ait sözler ne kadar çalışılsa da En Güzel`inki kadar güzel ve değerli olamazlar. Bu yüzdendir ki Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur: "Yüce Allah`ın kelamının diğer sözlere olan üstünlüğü Yüce Allah`ın yarattığı şeylere olan üstünlüğü gibidir."

  Hocasını Yüce Allah, önderini Hz. Muhammed, rehberini Kur`ân-ı Kerim, gayesini Allah rızası olarak belirleyen ve bu uğurda çaba sarf eden Kur`ân mücahitlerine selam olsun...

 • 1. Hamur

Kur’an-ı Kerimden Mesajlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.