sadsad x
asdasd

Kur`an Alfabesi mi? Ahlakı mı? 2

Okuyorum Yayınları

Sait Çamlıca

25,00 TL
18,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Kur`an Alfabesi mi? Ahlakı mı? 2 Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 299
ISBN: 9786058661325
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Sait Çamlıca
Sait Çamlıca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur`an Alfabesi mi? Ahlakı mı? 2 Kısa Özet

  İslam coğrafyası batıdan kurtulunca değil, taassuplarından sıyrılıp kendini sorgulamaya başlayınca ayağa kalkar. Ne Batı`yı ne Osmanlı`yı taklit etmek İslam coğrafyasını ayağa kaldırmaz.

  Maalesef hala Kur`an okumayı ve ezberletmeyi din eğitimi sanıyor, Kuran`a bakarak hayatı yeniden aydınlatması için Kuran`a bakarak hayatı yeniden okumaya çalışmıyoruz. 

  İslam`ın insanlığı yeniden aydınlatması için Kur`an`ın rehberliğine ihtiyacımız var. Ancak bu rehberlik Kur`an okumayı bilen nesillerin sayısını çoğaltmakla değil, Kur`an ile hayatı okuyan, hayatın problemlerini ve bu problemlerin çözümlerini Kur`an ile arama gayretinde olan nesiller yetiştirmekle olur.

  Çölde yaşanmış olan son vahyi, yaşadığımız şehirlere taşımak için Hz. Peybamberin Hadislerini çağa taşımak zorundayız. Hayatı boyunca deve görmemiş nesillere `Deveyi sağlam kazığa bağlamak sünnettir.` diye değil, `Emniyet kemeri takmakta sünnettir, kırmızı ışıkta durmakta sünnettir` diye anlatmak zorundayız.

  Kur`an gözlüğü ile hayata bakan Peygamber rehberliğini çağına taşıyabilen nesiller yetiştirmenin yollarına hep beraber kafa yormak zorundayız.

 • 2. Hamur

Kur`an Alfabesi mi? Ahlakı mı? 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.