sadsad x
asdasd

Kültürel Boyutlarıyla Uluslararası Pazarlama

Nobel Akademik Yayıncılık

Muhammed Asıf Yoldaş

65,00 TL
52,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Kültürel Boyutlarıyla Uluslararası Pazarlama Hakkında Bilgiler
Türü: Küreselleşme Kitapları
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9786254390371
Kapak: Ciltsiz
Muhammed Asıf Yoldaş
Muhammed Asıf Yoldaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kültürel Boyutlarıyla Uluslararası Pazarlama Kısa Özet

  Küreselleşmenin etkisiyle iletişim ve ulaştırma teknolojilerindeki gelişmeler, ülkeler arasındaki ekonomik sınırların kalkması ve bu gelişmelere bağlı olarak rekabetin artması ile birlikte işletmeler varlıklarını sürdürebilmek için pazarlama faaliyetlerini, ulusal sınırların ötesine taşıma ihtiyacı duymuşlardır. Bu açıdan bakıldığında uluslararası pazarlamanın işletmeler ve dolayısıyla ülkeler açısından önemli bir faaliyet olduğu anlaşılmıştır.

  Böylece uluslararası pazarlamanın giderek artan önemi ile birlikte uluslararası pazarları oluşturan tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarının temel belirleyicisi olan kültürel faktörlerin belirlenmesinin de önemi artmıştır. Bu bağlamda işletmelerin yabancı pazarlardaki tüketicilerini tatmin etmek için pazarlama bileşenleri olan ürün/hizmet, fiyat, dağıtım ve tutundurma stratejilerinde kültürel uyarlamalar yapmalarının gerekli olduğu ortaya çıkmıştır. Bu durumda dış pazarlarda faaliyet göstermek isteyen işletmelerin uluslararası pazar çevresini ve özellikle kültürel farklılıkları dikkate almadan hareket etmeleri veya ihmal etmeleri kuşkusuz pazarlama stratejilerinin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olabilir.

  Uluslararası pazarlama, yukarıda kısaca ifade edilen konunun önemine binaen elinizdeki bu kitapta genel olarak kültürel boyutlarıyla ele alınmıştır. Bu doğrultuda konuyu ele almak için önemli olduğu düşünülen uluslararası pazarlama neden bu kadar önemlidir? Uluslararası pazarlamada karşılaşılan sorunlar nelerdir? Uluslararası pazarlamada kültürün ve kültürel faktörlerin önemi nedir? Uluslararası pazarlama açısından kültürü oluşturan ögeler nelerdir? Kültürel faktörlerin uluslararası ürün ve hizmet politikalarına etkileri nelerdir? Kültürel faktörlerin uluslararası fiyatlandırma politikalarına etkileri nelerdir?

  Kültürel faktörlerin uluslararası dağıtım, lojistik ve taşıma politikalarına etkileri nelerdir? Kültürel faktörlerin uluslararası tutundurma ve karması üzerine etkileri nelerdir? Kültürün hedef pazar seçimi stratejileri üzerine etkisi var mıdır? Uluslararası hizmet pazarlaması ve kültürel uyarlamalar nelerdir? gibi sorulara bu çalışmada cevap aranmıştır.

  Kuşkusuz bu sorular uluslararası pazarlamayı kültürel boyutlarıyla incelemek için önem arz etmektedir. Bu kitapta bunlara ve benzeri sorulara yanıt vermek amacıyla konuya kültürel zaviyeden bakılarak ayrıntılı bir şekilde incelenmeye çalışılmıştır. Kitabın, içeriği itibariyle, dış pazarlarda faaliyet göstermek isteyen işletme yöneticilerine, yurt dışında görevli pazarlama yöneticilerine, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine ve konuyla ilgili herkese yararlı olması beklenmektedir.

Kültürel Boyutlarıyla Uluslararası Pazarlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.