sadsad x
asdasd

Kültür Yapıları - Projeler Yapılar 4

YEM Yayın

Kolektif

125,00 TL
102,50 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
22,50 TL
Kültür Yapıları - Projeler Yapılar 4 Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786058081116
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kültür Yapıları - Projeler Yapılar 4 Kısa Özet

  Projeler/Yapılar dizisinin dördüncü kitabı Kültür Yapıları, Türkiye’den ve dünyadan önemli mimarların kültür, sanat, etkinlik alanı ve kongre yapıları ile projelerinden oluşuyor. Kitapta, son birkaç yılda, 27 mimar/mimarlık grubu tarafından Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, dünyanın 17 ayrı noktasında gerçekleştirilmiş 29 kültürel amaçlı yapının projeleri tanıtılıyor.

  Kitapta yayımlanan projeler, kuşkusuz müelliflerinin en iyi yapıtları olmak iddiasını taşımıyor. Kültür Yapıları, toplumları sosyal, sanatsal ve kültürel açıdan besleyerek gelişmesinde büyük bir rol oynayan kongre, gösteri, araştırma ve gençlik merkezleri; sanat galerileri, konser, opera, tiyatro ve gösteri amaçlı salonları gibi kültür amaçlı yapıları bir arada sunuyor.

  Bina tipolojisi, modern ve geleneksel yapı malzemesi kullanımı, modern yapım teknikleri, topografyaya, mimari ve kentsel dokuya uyum, yeniden işlevlendirme vb. konularda başarılı örneklerden oluşan projeler özel çekilmiş renkli fotoğraflar, vaziyet ve kat planları, kesitler, görünüşler ile aksonometrik çizimlerin yanı sıra projeleri anlatan açıklama metinleriyle veriliyor.

  Kültür Yapıları kitabı, mimarlar, içmimarlar, şehir plancıları, kentsel tasarımcılar, peyzaj mimarları ve inşaat mühendisleri için bir başvuru kitabı olmasının yanı sıra tüm mimarlık, iç mimarlık ve tasarım öğrencileri için de Türkiye’den ve dünyadan seçilmiş bu özel projeleri inceleyerek kendi tasarım çalışmalarında yararlanabilecekleri değerli bir kaynak oluşturuyor.

Kültür Yapıları - Projeler Yapılar 4 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.