sadsad x
asdasd
10,00 TL
8,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,50 TL
Küçük Kara Balık Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786056930690
Kapak: Ciltsiz
Samed Behrengi
Samed Behrengi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küçük Kara Balık Kısa Özet

  Küçük Kara Balık, 1939 yılında Azerbeycan’da doğan, öğretmen ve yazar olan Samed Behrengi`nin masal türünde bir yapıtıdır.

  Kitapları dünyanın birçok diline çevrilen Samed Behrengi’nin en ünlü iki kitabından biridir Küçük Kara Balık kitabı. Diğeri de *Bir Şeftali Bin Şeftali* isimli kitaptır.

  Çocuklar için yazılan bir masal kitabı olmanın ötesinde, adalet, eşitlik, doğmayı sorgulama, direne-bilme kavramlarını vurgulayan bu başyapıt eser, dünyanın birçok yerinde tanındı ve çok sevildi.

  Yedi yaş üstü masal kitabı olarak önerilen Küçük Kara Balık kitabı, Bratislava ve Bologna Dünya Çocuk Kitapları Fuarlarında ödüller almıştır.

  Kitaptaki masal, denizin derin sularında yaşayan yaşlı bir balığın, on iki bin yavru balığa ve torununa anlattığı bir öyküdür.

  Bu öyküde yaşlı balık, yavru balıklara, ırmakta yaşayan Küçük Kara Balık’ın çevresindeki bütün baskılara, tutucu düşünce yapısına karşı, denize, özgürlüğe ulaşma çabası, karşılaştığı zorluklara karşı direnerek yaşamı pahasına amacına ulaşmasını ve geride kalıp onu engellemeye çalışan bütün balıklara yol gösterici olmasını anlatmaktadır.

Küçük Kara Balık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.