175,00 TL
133,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Kuantum Çağı Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786050205275
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Brian Clegg
Brian Clegg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kuantum Çağı Kısa Özet

  Kuantum fiziği sayesinde gündelik hayatımızda bilgisayarlar, akıllı telefonlar, lazer cihazları ve MR tarayıcılarından faydalanıyoruz. Peki, bu yeni fizik bize yakın gelecekte neler vaat ediyor? Saatte 1000 km hızla yol alabilen trenlerle yolculuk etme; devletlerin dinlemesine takılmadan özgürce haberleşme; radyoaktif atık yaratmayan çevre dostu nükleer enerji üretme; doğayı mahveden barajlar yerine süperiletken bobinlerle enerji depolama; gün ışığını yavaşlatarak geceleri gündüze çevirme ve ışıktan hızlı iletişim kurma imkânı... Bütün bunlar hayal ya da bilimkurgu değil! Kuantum fiziği!

  Peki, nedir bu kuantum fiziği? En basit yanıt şu: Atom, elektron ve foton gibi parçacıkların davranışlarını inceleyen bilim. Clegg bilim insanlarının bu parçacıkların davranışlarının gizemini tam olarak çözemediklerini ama geliştirdikleri modeller sayesinde insanlığın hizmetine pek çok teknoloji verdiklerini belirtiyor ve bilim insanları ile bilim meraklılarına küçük bir de uyarıda bulunuyor: *Kendi modelinize âşık olmayın.* Çünkü bilim dünyasında her şey çok hızlı değişiyor. Bu kitap değişime ayak uydurmak için size harika bir fırsat sunuyor.

  *Bu, Clegg’in yazdığı en iyi kitap.*

  - John Gribbin

  *Kuantum fiziği ve gündelik hayata etkisi hakkında keyif alarak okuyabileceğiniz bir kitap arıyorsanız Kuantum Çağı tam size göre.*

  - BBC Focus

 • 2. Hamur

Kuantum Çağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.