Muhtişim Dedektifler! - Kral Şakir 9

Eksik Parça Yayınları

Varol Yaşaroğlu

189,00 TL
94,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
94,50 TL
Muhtişim Dedektifler! - Kral Şakir 9 Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786257124492
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Varol Yaşaroğlu
Varol Yaşaroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Muhtişim Dedektifler! - Kral Şakir 9 Kısa Özet

  Kral Şakir Bütün Kitapları Nelerdir?

  Kitaplar; farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanabilen kapaklı veya kapaksız, ciltli veya ciltsiz bilgi verme amacı güden veya hayali olayların anlatıldığı eserlerdir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için özel olarak hazırlanan kitaplar gerek kitap dili gerekse formatı ile değişkenlik göstermektedir. Çocuklar için hazırlanan kaynaklar genel olarak resimli ve basit bir Türkçe ile kaleme alınırken aynı zamanda bilgi verme amacı güdebilmekte, hayal gücü ile üretilen doğaüstü olaylardan da oluşabilmektedir. Gençler için hazırlanan bazı kaynaklarda daha farklı bir Türkçenin kullanıldığı görülmektedir. Eserler aynı zamanda resimli veya resimsiz olabilirken bilgi verme amacıyla da yazılabilmektedir. Çocuklar ve gençler için hazırlanan kitaplar hayali karakterden veya olaylardan oluşabilmektedir. Çocuk kitaplarında yalın, ilgi çekici bir anlatım vardır. Kral Şakir’in kitapları ise çocuklar için özel olarak kaleme alınmıştır.

  Kral Şakir’in 28 adet kitabı aşağıda listelenmiştir.

  Kral Şakir’in Çizer Ekibi Grafi2000 Nedir?

  Grafi2000, Türkiye’de animasyon ile ilgilenen bir ekip olarak 2000 yılından beri aktif olarak faaliyet göstermektedir. Animasyon ile uğraşarak çizgi filmden animasyon programlarına kadar pek çok alanda etkinlik göstermektedir. İlk Türk çizgi dizisi olan Pembe ve Mavi, Grafi2000 tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca, Kanal D ekranlarında yayımlanan ve ana haber bülteni öncesinde mizah yapılan Koca Kafalar programının da yaratıcısı Grafi2000’dir. Cartoon Network Türkiye ile yapılan anlaşmalar sonrasında Kral Şakir dizisini hazırlayan şirket, 2016 yılından itibaren aktif olarak Kral Şakir çizgi dizisini hazırlayarak çocuklara sunmaktadır.

  Bir animasyon ekibi olarak Kral Şakir’in yapımcısı olan bu Grafi2000, çocuklara özel çeşitli özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Birbirinden farklı nitelikleri ile hayal dünyasını geliştirici animasyon örnekleri oldukça ilgi uyandırmaktadır. Yaratıcılık ve ilerletici pek çok özelliği geliştiren bu animasyonlar hem güldüren hem de düşündüren bir yaklaşım ortaya koymaktadır. Eserler işleniş biçimi ile çocuklara yönelik bir formda hazırlanmaktadır. İçerisinde hakaret, küfür ve benzer alaycı tavırlar engellenmekte, bununla birlikte kötü yönde örnek olabilecek tüm unsurlardan uzak tutulmaktadır. İnsanlar arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiğine dair çeşitli animasyon örnekleri yansıtmaktadır. Grafi2000, Kral Şakir sayesinde dünyaca tanınan bir şirket olmuştur.

  Grafi2000 tarafından ortaya konulan eserler şöyledir;

  • Grafi2000 Comedy
  • Koca Kafalar Televizyonu (2009)
  • Acar Kafadarlar
  • Orhan Oyundan Ne Anlar (2013)
  • Şahin & Çetesi (2011)
  • Çınar (2012)
  • Pembe ve Mavi (2004)
  • Koca Kafalar (2009)
  • Harbi Tivi (2009)
  • Noel Dayı (2011)
  • Fırıldak Ailesi (2013)
  • Çürük Ali ve Mikrop Necati (2014)
  • Kral Şakir (2016)
  • Pictoos Trafik Hayattır (2017)
  • Fırıldak Ailesi (film) (2017)
  • Kral Şakir: Oyun Zamanı (2018)
  • Kral Şakir: Korsanlar Diyarı (2019)
  • Kral Şakir: Mikrop Avcıları (2021)
  • Kral Şakir: Cumburlop (2021)

  Grafi2000, yetişkinler için hazırlanan *Fırıldaklar Ailesi* ile son dönemlerde adından söz ettirmiştir. Grafi2000, Kral Şakir çizgi dizisi ile ilgili çok sayıda farklı içerik hazırlığını düzenli olarak devam ettirmektedir. Ahlaki değerler çerçevesinde oldukça özel olarak hazırlanan içerikler, birçok kişinin dikkatini çekerek tercih etmesine sebep olmaktadır. Özel yapısı ve örnek olucu özelliği ile hem çocuklar hem de ebeveynleri için birçok konuyu ele almaktadır. Yardımlaşma, saygı, empati, insan sevgis ve iletişim gibi birçok detay ile ahlaki değerler yüceltilmekte ve önemi üzerine vurgu yapılmaktadır. Çocuklar üzerinde hayal gücü ve diğer düşünme becerilerini geliştirmek amacıyla birçok farklı detay barındıran bu eserler, çocuklara birçok açıdan katkı sağlamaktadır. Kitaplar, karikatürler, çizgi dizi, poster, anahtarlık gibi çok sayıda ürünü çocuklar için üretmektedir. Aynı zamanda çocuklara özel olarak geliştirilen ve Kral Şakir temalı çok sayıda oyunu da bünyesinde barındırmaktadır. Çocuklara özel olarak dedektif kartları, puzzle gibi oyunları bulunan Grafi2000, Türk animasyon sektörünün gelişmesini sağlayan öncü şirketlerden bir tanesidir.

  Kral Şakir Kitapları Neden Tercih Edilmeli?

  Kral Şakir kitapları, genel olarak çocuklar üzerinde birçok etki oluşturmaktadır. Kral Şakir kitapları, hayal dünyası, düşünme becerileri, iletişim, kelime dağarcığı ve okuma hızı ile ilgili birçok alanda fayda sağlamaktadır. Ebeveynler tarafından da büyük ilgi gören bu eserler, çocuk kitleye uyumlu formu ile dikkat çeken bir yapı ortaya koymaktadır. Çocuk edebiyatı içinde oldukça geliştirici ve eğitici bir seri olmakla birlikte Kral Şakir kitapları, çocukların kişilik gelişimine de katkı sunmaktadır. Genel olarak eserler içinde bulunan konu ve davranışlar, eğitici bir formda olmakta, bununla birlikte ders niteliğinde yapıtlar ile örneklem yapılmaktadır. Çocukların düşünsel ve aktivite merkezlerini canlandıran Kral Şakir kitapları, uyumluluğu ile birçok farklı bilimsel detay sunmaktadır. Çocuklara uygun değerler çerçevesinde geliştirilen bu eser içerikleri, yalnızca edebi bir eğitim üzerine değil, insanların toplum içinde nasıl olması gerektiğine dair öğüt ve örnekler ile desteklenmektedir. Çocukların anlayacağı dilde birçok farklı detay ile sunulan Kral Şakir kitapları, basite indirgenmiş anlamı sayesinde geniş bir kitlenin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Yaş ve kafa yapısı olarak belirli bir aralığa uyumlu hazırlanan kitaplar, MEB tarafından onay alarak piyasaya sunulmaktadır. Kral Şakir kitapları yapısı ve tasarımı açısından belirli bir düzende ilerlemektedir. Konu, karakterler, ileti gibi birçok faktör ile gözler önüne serilirken aynı zamanda eser sonunda bir analiz oluşturmaktadır. Ders ve öğüt verici niteliği ile oldukça etkili bir eser ortaya konulurken hem çocukların hem de ebeveynlerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Kral Şakir kitapları farklı konu ve temeller üzerine kurulabilmektedir. Kral Şakir kitapları hepsi çocuklara uygun olarak hazırlanırken seçilen dile ek olarak resimli kitaplar olması nedeniyle de çocukların ilgisini çekmektedir. Kitaplar içeriklerinde farklı hediye ve aksesuarları çocuklara sunmaktadır. Posterler, anahtarlıklar, oyuncaklar ve tablolar çocuklar için sunulan hediyeler arasında yer alırken kitaplar konuları ile değişkenlik gösterebilmektedir. Buna göre en çok tercih edilen Kral Şakir kitapları aşağıda sıralanmaktadır;

  • Tek Kişilik Dev Orkestra-Kral Şakir
  • Macera Devam Ediyor- Kral Şakir
  • Anlatsam Film Olur- Kral Şakir
  • Hayat Kısa Filler Uçuyor- Kral Şakir
  • Dostum Bu Çok Havalı- Kral Şakir
  • Dürümler Karışık- Kral Şakir
  • Mor Bir Fil Gördüm Sanki- Kral Şakir
  • Macera Adası- Kral Şakir vb.

  Kral Şakir kitapları çocuklara yönelik birçok farkı detay barındırılmaktadır. Özel içeriği ve yüksek değer formları sayesinde birçok alanda üzerinde durulmaktadır. Eserler, dil ve anlatımı açısından basite indirgenmiş bir yapıda sunulmaktadır. Bu sayede oldukça anlaşılır bir ifade ile çocuklara verilmek istenen mesajlar yansıtılmaktadır. Bununla birlikte ders verici ve öğütleyici bir nitelikte sunulan eserler, anlaşılır deyişleri ile geniş bir kitleye hitap etmektedir. Gelişim çağında olan çocuk bireylere yönelik özel bir formda hazırlanan Kral Şakir kitapları, çizgi roman görünümü ile de ilgi çekmektedir. Eğitim ve nitelik açısından analiz edilen eserler, yüksek kalitesi ve eğitici formu ile oldukça modern yapılar sunmaktadır. 

  Kral Şakir Kitaplarının İçeriği Nasıldır?

  Varol Yaşaroğlu tarafından çeşitli temalarda kaleme alınan Kral Şakir kitapları okuyucular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kral Şakir kitaplarının içeriği aşağıda sıralanmıştır:

  • Kral Şakir 9 Muhtişim Dedektifler: Mahalle içinde ortaya çıkan birçok macera ve Necati abinin yanlış anlamaları ile dikkat çeken bu eser, akıcı ve ilgi çekici bir form sunmaktadır. Geniş bir kitlenin ilgi odağı olarak olağanüstü olaylarla da yepyeni maceralara yelken açmaktadır. Remzi, Fil Necati ve Kurt Adam ile birçok farklı olayın içinde bulunan Kral Şakir, eğlenceli serüveni ile okuyucuyu maceraya davet etmektedir.
  • Kral Şakir 8 - Macera Adası!: Adada geçen hikaye içinde diğer karakterler ile yine yeni bir maceranın başlangıcı ortaya konulmaktadır. Bilge dede, Necati abi ve eski bir sporcu ile birlikte süregelen olaylar, farklı heyecanlara eşlik etmektedir. Lömpen adasındaki yolculuk ile birlikte birçok durum ile karşı karşıya kalınmaktadır.
  • Dostum Bu Çok Havalı - Kral Şakir 5: Şakir’in ilk defa gözlük alması sonrasında kendisini çok havalı zannettiği bir günü anlatılmaktadır. Gözlükler sonrasında mahallede ve okulda havalı bir şekilde takılan Şakir olumsuz tepkiler ile karşılaşmıştır. Necati ve Remzi’nin sakarlıkları nedeniyle yine başlarına gelmeyen kalmayan ekip olayları çözebilmek için azıcık zeka, birazcık şans ve bolca ekip ruhuyla olayları çözmektedir. Kitapta çocuklar için ekip ruhunun ne kadar önemli olduğu ve insanların takım çalışmaları sonucunda başarıya ulaşabilecekleri anlatılmaktadır.
  • Mor Bir Fil Gördüm Sanki - Kral Şakir 7: Farklı yemekler ve eşsiz lezzetler ile yapılan bir yolculuğun heyecanı yansıtan bu eserde, Kral Şakir’in başından geçen maceralar gözler önüne serilmektedir. Fil Necati, Kadriye ve diğer karakterler ile oldukça eğlenceli geçen bu serüven, heyecanın içine sürüklemektedir.
  • Meslek Seçimi! - Kral Şakir İlk Okuma 1: Kral Şakir’in ve tüm mahallenin Şakir’e meslek aradığı ancak başarısız olduğu sürecin anlatıldığı kitaptır. Farklı meslekleri deneyen ve ne olmak istediğine bir türlü karar veremeyen Şakir’in hikayelerinin anlatıldığı kitapta Fil Necati’nin Şakir’in dürüm ustası olmasını söylemesi üzerine Şakir’in kafası iyice karışmaktadır.
  • Dürümler Karışık - Kral Şakir 6: Kitap ekibe ek olarak pek çok farklı karakterin de içerisinde olduğu bir macerayı anlatmaktadır. Kumpir’in ana kahramanlar kadar yer bulduğu kitap, Kral Şakir kitapları arasında en eğlenceli ve sevilen kitaplardan birisidir. Şakir, Canan, Remzi ve Necati’nin başından geçen olayların anlatıldığı eser sinirli bulutları sakinleştirme çabasını anlatmaktadır.
  • Tek Kişilik Dev Orkestra - Kral Şakir 1: Şakir’in ana kahraman olduğu kitapta doğaüstü olaylar sıklıkla yer bulmaktadır. Sürekli macera peşinde olan Şakir kitapta sebzeler ve hamburgerler arasında çıkan kavgayı yatıştırmaya çalışmaktadır. Bulduğu çözüm yollarıyla olayı çözen Kral Şakir kitabında çocukların sağlıklı beslenmeleri gerektiği, sebze tüketiminin ne kadar önemli olduğuyla ilgili çok sayıda bilgi verilirken bilgiler eğlenceli şekillerde ve çocuklara uygun olarak kaleme alınıştır.
  • Anlatsam Film Olur - Kral Şakir 3: Necati, Remzi ve Şakir’den oluşan ekibin başına yine bazı olaylar gelmiştir. Şakir olayların nasıl çözüleceği konusunda kara kara düşünürken Necati ve Remzi’nin yaptığı plan işlemiş ve ekip başlarındaki beladan bir anda kurtulmuştur. Başlarına gelen olaylardan akıl almaz taktiler ile kurtulan ekibin son maceralarının anlatıldığı kitap çocuklar tarafından ilgi görmektedir.
  • Oyun Gezegeni - Kral Şakir İlk Okuma 3: Mirket Abi ve Şakir’in arasında geçen olayların anlatıldığı kitapta spora ilgi duymaya başlayan Şakir, beden eğitimi derslerine giren ve pek çok sporu profesyonel olarak yapan Mirket Abiye sorular sormaktadır. Farklı spor dallarını aynı kitap içerisinde deneyen Şakir’in hangi spora ilgi duyacağı ve profesyonel olmaya çalışacağı ise tüm spor dallarını deneyip Necati abisiyle konuştuktan sonra vereceği karar ile belirlenecektir.
  • Macera Devam Ediyor - Kral Şakir 2: Şakir’in artık büyümeye başladığı dönem anlatılmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar sürekli büyümek istediğini dile getiren Şakir, büyümeye başladıktan sonra ailesi ve mahalleli tarafından sürekli iş verilmesi ve kendisine büyümüş gözüyle bakmaları nedeniyle kaçacak delik aramaktadır.
  • Hayat Kısa Filler Uçuyor - Kral Şakir 4: Necati’nin astronot olduğu kitaptır. Sürekli olarak iştahıyla gündeme gelen Fil Necati’nin uzaya gittikten sonra yemeğe duyduğu özlem ve hasret eğlenceli bir dille anlatılmaktadır. Şakir dünyaya yeniden döndüğünde günlerce yemek yiyecektir. Çocuklar için eğlenceli bir kitap olan *Hayat Kısa Filler Uçuyor* kitabı anlatım dili ve maceraları ile çocuklar tarafından ilgi görmektedir.
  • Gezegen Gezginleri - Kral Şakir İlk Okuma 8: Şakir, Necati ve Remzi’nin uzay maceralarının anlatıldığı bir kitaptır. Dünyanın döndüğünü anlamak için Necati abisiyle güneş sistemine çıkmaktadır. Remzi’nin onlara komut verdiği kitapta yanlış verilen komutlar başlarına bela açarken Şakir ve Necati başlarındaki belalardan da kurtularak dünyanın döndüğünü öğrenecektir. Çocuklar için güneş sistemi ve dünyanın anlatıldığı kitap, öğretirken eğlendirmeyi hedeflemektedir. Dili ve resimleri ile çocuklar tarafından ilgi gören eser, çocukların tek başlarına okuyabileceği bir kitaptır. Aynı zamanda ebeveynler tarafından geceleri masal gibi de okunabilmektedir.
  • Yolculuğa Hazır Mısın? - Kral Şakir İlk Okuma 5: Çocuklar için eğitici bir kitap olan *Yolculuğa Hazır mısın?*  trafik levhalarından araç içerisinde kemer takmanın önemine kadar, ışıklara uymaktan trafikte yolculara yol verilmesine kadar geniş bir aralığı ele almaktadır. Çocuklara trafik kuralı ve adabının anlatıldığı eser bilgi verme amacı gütmesinin yanı sıra öğretirken eğlendirmeyi de hedeflemektedir. Remzi, Şakir ve Canan’ın başından geçen yolculuğun anlatıldığı eser çocuklar tarafından ilgi görmektedir.

  Kral Şakir Hangi Yaş Kesimine Uygundur?

  Kral Şakir kitapları, birçok farklı içeriği ve konusu ile farklı alanlara değinmektedir. Animasyon türü sayesinde çizgi roman karakterlerini gözler önüne sererek yüksek performans yansıtmakta, bununla geniş bir kitlenin ilgi odağı olmaktadır. Kral Şakir kitapları, genel olarak 6 ve 14 yaş kesimine sunulmakta olup çocuklara özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Uzmanlar tarafından pek çok farklı öğretici ve eğitici detay kullanılarak tasarlanan içerikler, özle formu ile basite indirgenmiş ifadeler kullanılarak anlaşılabilirlik sağlamaktadır. Açık ve kolay kavranabilir dili ile Kral Şakir kitapları genel olarak beğeni oluşturmakta ve aynı zamanda birçok farklı türü ile çocukların büyük oranda ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Gelişim açısından oldukça etkili olan bu kitaplar, bilimsel olarak da pek çok kanıt ile çocuklara katkı oluşturmaktadır. Uzmanları tarafından Kral Şakir kitapları, büyük bir hassasiyetle hazırlanmakta aynı zamanda okuyacak olan her çocuğun yaşına ve seviyesine uyumlu bir form yansıtılmaktadır. 

 • 2. Hamur

Muhtişim Dedektifler! - Kral Şakir 9 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.