KPSS A Grubu Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 345 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4
Toplam 345 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

KPSS Kitapları 2020 Nelerdir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ÖSYM tarafından düzenlenen ve adayların sınav sonuçlarına göre kamu kurumlarına atamalarına yardımcı olan bir sınavdır. İlk defa 2002 yılında düzenlenen sınav farklı gruplara ayrılan adaylar tarafından girilen ve başarı durumlarında iş hayatına atılmaya yardımcı olan bir sınavdır. KPSS A ve B grubu olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenmektedir. KPSS kitapları 2020 olarak sınavın gruplarına göre hazırlanmaktadır. Bu bilgilere göre sınav grubu aşağıda listelenmiştir.

 • KPSS A-Grubu
 • KPSS B-Grubu
 • KPSS Ortaöğretimdir.

Yukarıdaki listedeki gibi üçe  ayrılmaktadır. A grubu kadroları kendi aralarında farklılıklar gösterirken B grubu kadroları da kendi aralarında farklı alanlara alınacak kurumlar için düzenlenmektedir. Aynı zamanda lisans ve ön lisans mezunlarının girdiği sınavlar da farklıdır ve liseden mezun olan adaylar için KPSS Ortaöğretim sınavı düzenlenmektedir. KPSS soru kitapları 2020 adayların sınava hazırlık aşamalarında kullanabilecekleri, kullandıklarında daha fazla net yaparak atanma şansını artırabilecekleri sınavlar olarak dikkat çekmektedir. Farklı KPSS için farklı kitaplar hazırlanırken adaylar çıkmış sorular, konu anlatımlı, soru bankası ve cep kitaplarına sıklıkla yönelmektedir.

KPSS A Grubu Nedir?

KPSS A Grubu özel yarışma sorularına tabi tutulan adayların belirlenen pozisyon ve kurumlara yerleşmelerine yardımcı olmaktadır. KPSS A Grubu sınavı sonrasında kazanan adaylar müfettiş, uzman yardımcısı, stajyer kontrolör, kaymakam adayı gibi devlet kurumlarında yüksek kademelerden işe başlayabilmektedir. A Grubu sınavlarına lisans mezunları girebilmektedir. KPSS A grubu kitapları 2020 farklı uzman ve öğretmenler tarafından hazırlanarak adaylara sunulmaktadır. Buna göre A grubu kadroları kurumlarda üst rütbelerden olurken adaylara sorulacak sorularda bu duruma göre hazırlanmaktadır.

KPSS A Grubu Kitapları Önerileri Nelerdir?

Çeşitli devlet kurumlarında üst düzey yönetici olmak isteyen adaylar KPSS A Grubu sınavına girmektedir. KPSS A Grubu sınavına girecek adaylar sıkı bir hazırlık temposundan geçmektedir. KPSS A grubu sınavı kitap önerileri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

 • KPSS - Müfettişlik, Uzmanlık Sınavlarına Yönelik Mikro İktisat: KPSS A grubu sınavı sonrasında kurumlara alınacak adaylar için özel olarak hazırlanan iktisat soru bankasıdır. Sınavda çıkması muhtemel olan soruları bünyesinde barındıran kaynak müfettişlik, uzmanlık ve kontrolör olmak isteyen adaylar tarafından kullanılması ve bilinmesi gereken kaynaklardan bir tanesidir. İktisat alanında ÖSYM soru tarzına uygun olarak soru hazırlayan kaynak aynı zamanda içerisinde geçmiş yıllarda KPSS A grubunda sorulan soruları da bulundurarak adaylara soru tarzlarını öğretmektedir.
 • Ekonometri KPSS Uzmanlık Sınavları: KPSS uzmanlık alanında soruları hazırlayan kaynak çok sayıda soruyu içerisinde bulundurmasına ek olarak aynı zamanda konu anlatımları ile de adayların sınavı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Çoktan seçmeli testleri ile hem adayları sınava hazırlayan kaynak hem de ÖSYM soru tarzındaki soruları ile adaylar için yeterli bir kaynak olmaktadır. KPSS çıkmış sorularını da son bölümde bulunduran kaynak sorular için geniş çözümler sunarken adayların sınava hazırlığını tamamlatmayı amaçlamaktadır.
 • KPSS Muhasebe: KPSS A Grubunda sorulan alanlardan biri de muhasebedir. Kitap muhasebe ile ilgili farklı konularda ÖSYM tarzına uygun kaynaklardan oluşturulmuştur. Oluşturulan kaynak finansal muhasebe, Türkiye muhasebe standartları, şirketler muhasebesi, maliye muhasebesi, denetim ve ticari matematik konularında adaylara fazla miktarda soru sormaktadır. Soruları ile adayları sınava hazırlayan kaynak, sorular için geniş bir çözüm paragrafı oluşturarak konuları sorular üzerinden anlatmakta ve adayların sınava hazırlık süreçlerine destek sağlamaktadır.
 • 2021 KPSS A Grubu Maliye Soru Bankası Çözümlü Murat Yayınları: KPSS A Grubu alanlarından birisi olan maliye ile ilgili içerisinde 1040 soru bulunduran kaynak, soruları ÖSYM soru tarzına göre hazırlarken aynı zamanda çıkmış soruları da içerisinde bulundurmaktadır. Güncel sorulardan oluşan kaynak KPSS A grubu maliye alanında çıkmış pek çok soruyu da derinlemesine incelemektedir.
 • 2021 KPSS A Grubu Özel Hukuk Konu Anlatımlı? Murat Yayınları: KPSS A grubu alanları arasında yer alan hukuk soruları ile ilgili pek çok soruyu içerisinde bulunduran kaynak medeni hukuk, borçlar hukuku, ticaret hukuku ve icra-iflas hukuku gibi konularda adaylara çok miktarda soru sormaktadır. Tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan sınavlarda kullanılabilecek kaynak konu anlatımlı olması ile büyük ilgi görmektedir. Ünitelere ayrılan konular için özel sorular hazırlayan kaynak çıkmış sorular ve geniş çözümlemeleri ile de adaylar tarafından tercih edilebilmektedir.
 • 2021 KPSS A Grubu Muhasebe Açıklamalı ve Çözümlü Soru Bankası Murat Yayınları: Sınavın alan testlerinden muhasebe ile ilgili çok miktarda soru bulunduran kaynak içerisinde 1270 soru vardır. Açıklamalı ve çözümlü olan sorular adayların sınava hazırlanma süreçlerinde çözmeleri gereken sorular olurken sınavın muhasebe alanında geçmiş yıllarda çıkmış olan soruları da kaynak içerisinde yer almaktadır.
 • 2018 KPSS A Grubu Kamu Hukuku Konu Anlatımlı Çözümlü Sorular: Sınavda yer alan hukuk bölümünden anayasa hukuku, idare hukuku, idari yargılama hukuku ve ceza hukuku konularını içerisinde barındıran kaynak çıkmış sorulara ek olarak ÖSYM soru tarzına uygun hazırlanarak adayları sınava hazırlamaktadır. Güncel konuları konu anlatımları ve soruları ile destekleyen kaynak sorular için geniş çözümlemeler yaparak da adayların ÖSYM soru tarzına alışmasını sağlamaktadır.
 • 2021 KPSS A İktisat Soru Bankası Çözümlü Murat Yayınları: İçerisinde bulundurduğu 1080 iktisat sorusuyla adaylara yardımcı olan kaynak tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan sınavlara uygun olarak hazırlanmaktadır. KPSS A grubunda yer alan iktisat sorularını içerisinde barındıran kaynak adayların iktisat alanında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

KPSS A grubunda adaylara iktisat, maliye, muhasebe ve hukuk alanlarından sorular sorulurken sorulara doğru yanıt verebilen ve netini yüksek tutan adaylar devlet kurumlarında yüksek rütbelerden görev almaktadır. KPSS alan kitapları 2020 adıyla satışa sunulan kitaplar aynı zamanda direkt olarak konunun olduğu kitaplardan da oluşabilmektedir.

KPSS B Grubu Kitapları Nelerdir?

KPSS B grubu A grubu dışında kalan kadroların doldurulması için yapılan, ÖSYM tarafından hazırlanan bir sınavdır. Denetmen, uzman, uzman yardımcısı, müfettiş ve kontrolör kadroları dışında kalan tüm kadrolardan alımlar KPSS B Grubu ile yapılmaktadır. KPSS B Grubu ile alınacak kadrolarda mühendis, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner gibi birbirinden farklı alanlarda alımlar yapılmaktadır. KPSS B grubu kitapları 2020 kaynakları da sınava uygun olarak hazırlanmıştır.

KPSS B Grubu Kitap Önerileri Nelerdir?

KPSS B grubu sınavı çeşitli branşlarda eksik kalan kadrolar için alım yapmaktadır. Adayların hazırlık sürecinde tercih ettiği KPSS B grubu kitapları aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

 • İİBF KPSS B Grubu: KPSS B grubunda yer alan soruları içerisinde bulunduran kaynak çok sayıda farklı soru stiliyle adayları ÖSYM soru tarzlarına alıştırmayı amaçlarken aynı zamanda içerisindeki konu anlatımları ve taktikleri ile de adayların sınavda başarılı olmalarını amaçlamaktadır. Doğru tercih, analiz rehberi ve kadro meselesi üzerine yoğunlaşan kaynak çıkmış sorular geniş çözüm bölümleri oluşturması ile de adaylar için hazırlık aşamasında kullanılabilecek kaynak kitapları arasında yer almaktadır.
 • 2021 KPSS B Genel Yetenek Genel Kültür 5 Deneme Çözümlü Sorubankası.net Yayınları: KPSS B grubu sınavında yer alan genel kültür – genel yetenek sınavları için 5 deneme sunan kaynak Türkçe, tarih, coğrafya, vatandaşlık, coğrafya ve matematik alanlarında ÖSYM tarzına uygun sorular sormaktadır. Deneme sınavları içerisinde bulunan sorularda KPSS B grubu çıkmış sorularını da yerleştiren kaynak soruların ÖSYM soruları olduğunu çözüm bölümünde belirtmektedir. Bu sayede adayların çıkmış KPSS sorularında ne kadar doğru yaptıklarını da öğrenmektedir.
 • 2018 KPSS-B Lise Ön Lisans Tarih Açıklamalı Soru Bankası: B Grubu sınavında yer alan derslerden birisi olan tarihle ilgili konu anlatımlı kaynak olan kitap konu anlatımına ek olarak aynı zamanda bol soru sayısıyla da adaylara yardımcı kaynak niteliği taşımaktadır. Sorular için geniş bir açıklama bölümü açan kaynak soruların şıkları ve paragraflarının tarihleri başta olmak üzere tüm konuları anlatarak adaylara soru çözerken öğretmeyi amaçlamaktadır. Sorularını tamamı ile ÖSYM soru tarzına uygun hazırlayan kaynak adayların ÖSYM’nin hazırladığı tüm sınavlara hazırlıklı olmalarını amaçlamaktadır.
 • 2018 KPSS-B Lise Ön Lisans Türkçe Açıklamalı Soru Bankası: B Grubu dersleri arasında yer alan Türkçe ile ilgili adaylara çok miktarda soru sunan kaynak aynı zamanda Türkçe konu anlatımları ile de yeterli bir kaynak olmaktadır. Sınava hazırlık sürecinde kullanılabilen kaynaklar arasında yer alan kaynak adaylara KPSS B grubunda sorulan Türkçe sorularını sunarak sınava hazırlığa destek olmaktadır. Adayların soruları daha hızlı çözebilmeleri için soruların çözüm teknikleri ile ilgili bilgilere de yer veren kaynak sınava hazırlık sürecinde kullanmaya uygundur..
 • 2018 KPSS-B Lise Ön Lisans Matematik Açıklamalı Soru Bankası: KPSS B Grubu matematik dersi adaylar tarafından zorlanılan ve çalışılması gereken dersler arasında yerini alırken adaylar sınav hazırlıklarında matematiğe daha fazla yer ayırmaktadır. Kaynak içerisinde çok sayıda ÖSYM tarzına uygun soru bulundururken aynı zamanda sorular için geniş bir çözüm bölümü de sunmaktadır. Soruların çözümlerinde sözel bir anlatımı tercih eden kaynak matematiğe çalışmak isteyen adaylar için yeterli bir kaynak olmaktadır.
 • Dört Dörtlük KPSS-B Denemeleri: KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavına uygun olarak hazırlanan denemelerden oluşan kaynak Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgilerden oluşan soruları ile adayların sınava hazırlıklarında yardımcı olmaktadır. Farklı soru tarzlarını ÖSYM soru stiline göre hazırlayan kaynak adayların sınava az bir zaman kullanabileceği, kendi netleri ve puanlarını hesaplayabileceği soruları ile destek sağlamaktadır. Adayların sınavın son dönemlerinde bol bol deneme çözmeleri tavsiye edilirken kaynak adaylar için sınavın son dönemlerinde tercih edilmektedir.

KPSS B grubu sınavı temel derslerden olan Türkçe, matematik, tarih ve coğrafyaya ek olarak vatandaşlık ve güncel bilgileri ile de ÖSYM tarafından hazırlanan farklı sınavlardan bir tanesi olmaktadır. KPSS kitap tavsiyesi 2020 araştırmalarında en fazla kaynak ve soru bankasına sahip olan sınav olarak KPSS B grubu çıkmıştır. Sorulardan oluşan kaynaklara ek olarak konu anlatımlı soru bankası, yaprak test, deneme ve cep kitaplarından oluşan kaynaklar da eklenebilmektedir. KPSS 2020 test kitapları sınavın yapılması sonrasında sürekli olarak yeniden hazırlanan ve adaylara güncel olarak sunulan kaynaklar arasındadır. KPSS lisans 2020 kitap önerileri diğer sınavlara olduğu gibi çok sayıda adayın girmesi nedeniyle farklı yayınevleri ve uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. Adaylar sınavlara hazırlanmaya başladıkları dönemlerde KPSS 2020 kitap konu anlatımlı kaynaklara yönelirken sınava çalışma süreci boyunca KPSS 2020 çalışma kitapları kaynaklarını da sıklıkla tercih etmektedir.

KPSS Ortaöğretim Kitapları Nelerdir?

KPSS ortaöğretim sınavı devlet memuru alımlarının yapılması için düzenlenen sınavdır. Lise mezunlarının da girebildiği sınava aynı zamanda önlisans mezunları da girerek devlet memuru olma şansını yakalayabilmektedir. Çift yıllarda yapılan ortaöğretim KPSS sonrasında belirlenen kurumlara alımlar yapılırken devlet memuru statüsünde devlette çalışmak isteyen önlisans ve lise mezunları için hazırlanan sınav KPSS A ve B gruplarına göre daha kolay olması ile bilinmektedir. Ortaöğretim KPSS kitapları 2020 yılında da hazırlanan ve adaylara sunulan kitaplar olurken bu sınav için hazırlanan kitaplar lise KPSS kitapları 2020 adıyla satışa çıkmaktadır.

KPSS Ortaöğretim Kitapları Önerileri Nelerdir?

Ön lisans ve lise mezunu adaylar, KPSS ortaöğretim sınavı ile çeşitli kurumlarda işe alınmaktadır. Adayların KPSS ortaöğretim hazırlık sürecinde tercih etmekte olduğu kitaplar aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

 • 2020 KPSS Ön Lisans Ortaöğretim Genel Yetenek Genel Kültür Doktrin Tek Kitap Tamamı Çözümlü Soru Bankası: Tüm dersler soru bankası olarak sunulan kaynak içerisinde çok sayıda soru bulundurması nedeniyle tercih edilebilir kaynaklar arasında yer alırken Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler ile ilgili ÖSYM soru tarzına uygun hazırlanmaktadır.
 • 2020 KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Soru Bankası (5 Kitap Takım): Modüller halinde adaylara sunulan kaynak özellikle vatandaşlık ile ilgili konu anlatımları ve bol miktardaki soruları ile dikkat çekmektedir. Genel yetenek genel kültür adı altında 5 farklı modülden oluşan kaynak adayların konuları öğrenmeleri ve pekiştirmeleri için hazırlanırken içerisinde geçmiş yıllarda çıkan KPSS ortaöğretim sorularını da bulundurmaktadır.
 • 2020 KPSS Genel Kültür Ortaöğretim Ön Lisans Vatandaşlık Konu Öğretimi: KPSS ortaöğretim sınavında adaylar için zorunlu olan 5 dersin aynı kitapta toplandığı kaynak genel yetenek ve genel kültür sınavında adayların sınavı kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Soru bankası olan kaynak soruların çözümlerine fazlaca yer vermesiyle soruları çözerken öğretmeyi amaçlamaktadır.
 • 2022 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Genel Kültür Tarih Çek Kopart Yaprak Test Yediiklim Yayınları: KPSS ortaöğretim sınavında adayların çözmesi zorunlu olan derslerden bir tanesi olan tarih için özel olarak hazırlanan kaynak çek kopart yaprak test formuyla adaylar tarafından tercih edilmektedir. 2022 KPSS hazırlık sürecinde kullanılabilecek kaynak güncel soruları içerisinde barındırmasına ek olarak ÖSYM tarafından yapılan son sınavdaki çıkmış soruları da içerisinde barındırması ile tercih edilmektedir.
 • 2022 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Genel Kültür Coğrafya Çek Kopart Yaprak Test Yediiklim Yayınları: Sınavda yer alan derslerden birisi olan coğrafya ile ilgili çek kopart testlerden oluşan formuyla dikkat çeken kaynak 2022 KPSS ortaöğretim hazırlık döneminde kullanılmaktadır. Konular ile ilgili kısa özetler sonrasında teste geçen kaynak adayların ÖSYM coğrafya alanında başarıya ulaşmalarını amaçlarken aynı zamanda ÖSYM soru tarzına uygun hazırlanmaları nedeniyle sınava hazırlık sürecinde kullanılabilecek kaynaklar arasında yer almaktadır.
 • 2022 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans GY GK 3 Yıldız Tamamı Çözümlü Fasikül Deneme Yediiklim Yayınları: Fasiküllerden oluşan kaynak 2022 KPSS ortaöğretim ve ön lisans hazırlık sürecinde kullanılmaktadır. İçerisinde 3 denem bulunduran kaynak özellikle sınava kısa bir süre kala adaylar tarafından kullanılabilecek eksiklerin ve ortalama kaç net yapıldığının belirlenebileceği bir kaynaktır. Deneme sınavları içerisinde adaylara çıkmış soruları da soran kaynak ÖSYM soru tarzına alışmayı hızlandırırken sınav öncesinde tercih edilebilir kaynaklar arasında yer almaktadır.

KPSS ortaöğretim 2020 kitap önerileri farklı uzman ve yayınevleri tarafından hazırlanmaktadır. Kursa gitmeyi düşünen veya kendi imkanları ile sınava hazırlanmak isteyen adaylar için hazırlanan soru bankaları, konu anlatımlı kitaplar, cep kitapları ve denemeler şeklinde adaylara sunulmaktadır. Çıkmış sorulardan ve ÖSYM soru tarzına uygun sorular hazırlayan kaynaklar daha çok tercih edilmektedir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.