KPSS Kitapları

        ÖSYM tarafından hazırlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ait 2020 Genel Kültür Genel Yetenek Konu Anlatımı, Soru Bankası, Kpss Öğretmenlik Alan Bilgisi, Kpss Lisans Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT kitaplarının tamamını bu sayfada bulabilirsiniz.

Sıralama seçin
Toplam 3209 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 7 ... 15 ... 34
Toplam 3209 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 15 ... 34

KPSS Kitapları Nelerdir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı, devlet kurumlarında çalışmak isteyen kişilerin girmesi gereken sınavdır. Adaylar, bu sınavdan yeterli puan alırlarsa puanlarına göre kamu kuruluşlarına atanabilmektedir. Lise ve üstü okullardan mezun veya mezun olabilecek durumdaki her aday KPSS’ye girebilmektedir. Eğitim alanına göre KPSS’nin farklı içeriklerdeki oturumlarına girmek gerekmektedir. KPSS’ye girme şartı olarak normal veya meslek liselerinden, üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinden veya 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak veya olabilecek durumda olmak şarttır. Her yıl 1 defa yapılan bu sınava hazırlanmak için özel olarak hazırlanan KPSS kitapları kullanılabilmektedir. KPSS ders kitapları sayesinde adaylar bu sınava daha iyi çalışabilmektedir. Oldukça farklı içerikte kitap bulmak mümkündür. Her kesimden sınava girecek adaylar için uygun kitaplar bulunmaktadır. Adaylar, sınavda karşılaşabilecekleri soruları görmek için KPSS kitaplarında yardım alabilmektedir Bu kitapların konu anlatımlı, soru bankası, çıkmış sorular gibi seçenekleri daha iyi bir hazırlık süreci sunmaktadır.

KPSS kitapları soru bankası, özellikle bol bol soru çözmesi gereken adaylar için idealdir. Genellikle tüm konuları bitirmiş adaylar, bilgilerini pekiştirmek için soru bankalarından çalışır. Farklı alanların soru bankaları, detaylı bir çalışma imkanı verir. Eksik olduğunuz konular ve dersleri içeren kitaplarla daha verimli çalışabilirsiniz. Aynı zamanda çözümlü soru bankalarını tercih ederek, yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz soruların cevaplarını öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. Tek başına cevap anahtarı, etkili bir öğrenme için yeterli gelmeyebilir.

KPSS Kitap Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

KPSS’ye çalışırken farklı kaynaklardan yararlanmak sizin için avantaj sağlamaktadır. Sınavda başarılı olmak için adayların kendilerine uygun kitapları tercih etmesi gerekmektedir. Herkes farklı şekilde öğrendiği için çok farklı çeşitte çalışma kitabı bulunmaktadır. KPSS için hazırlanan kitaplar şu şekilde sıralanabilir:

 • Konu anlatımlı kitap: Detaylı konu anlatımlarını içermektedir. Her konuya farklı bir bölüm ayrılmaktadır.
 • Soru bankası: Sınavda karşılaşılan her türlü soru tipini adaylara sunmaktadır.
 • Konu anlatımlı soru bankası: Hem konu anlatımları hem de sorular yer almaktadır. Her konu detaylıca anlatılmakta, konuların sonunda ise tarama testleri yer almaktadır.
 • Çek kopar yaprak test: Adayların her istediği yerde çözebileceği koparılabilir testlerle hazırlanmaktadır.
 • Deneme sınavı: Adayların kendini deneyebileceği KPSS’ye benzer soru tiplerinden oluşturulan sınavları içermektedir.
 • Çıkmış sorular ve çözümleri: Önceki yıllarda çıkmış soruların tümü çözümlü şekilde verilmektedir.
 • Video destekli soru bankası: Adayların çözemediği soruları izlemesini sağlamak için interaktif bir alt yapıyla hazırlanmaktadır.
 • Ders notları: Her konu hakkında hap bilgiler içermektedir.

Yukarıda sayılan KPSS çalışma kitap türleri sayesinde sınavda daha fazla net yapılabilmektedir. Ayrıca konular her yıl farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden son yıllarda hazırlanan kitapları tercih etmekte fayda bulunmaktadır. Konu değişimi gibi durumları takip ederek kendini güncelleyen yayınlar daha kalitelidir. KPSS’de girilecek türe göre de farklı kitapları tercih etmek gerekmektedir. Örneğin; üniversite mezunu olarak girenler, KPSS lisans kitap seçeneklerini incelemelidir. Ortaöğretim KPSS kitapları lisans düzeyi için yeterli değildir. Spesifik olarak çalışmak için bu detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca toplu bir ders kitabından ziyade derslere özel hazırlanan kitaplar daha detaylı bilgiler sunmaktadır. Böylece eksik kalınan ders hangisiyse ona vakit ayrılabilmektedir. Bilgili olunan derslerin konularına bakmadan yalnızca soru çözümü yapılabilmektedir. Konu anlatımlı KPSS kitapları, genellikle ilk kez bu sınava girecek olanlar veya çalışmaya yeni başlayanlar için uygundur. KPSS ortaöğretim kitapları konu anlatımlı olanlar, adaylar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kendini soru çözme konusunda geliştirmek ve pratik kazanmak isteyen adaylar soru bankalarına bakmaktadır. Çıkmış soru kitapları ise son sınavlarda çıkan soruları görmeyi ve sınava hazırlıklı olmayı sağlamaktadır. Soru tiplerini görmek ve benzer soruları çözmek, bilgilerin daha da pekişmesine yardımcı olmaktadır. Daha hafif, taşıması kolay her yerde kullanabilmek için ise yaprak testler tercih edilebilmektedir. Çalışma metoduna ve alana uygun KPSS kitapları arasından rahatlıkla seçim yapılabilir.

Her Adaya Uygun KPSS Çalışma Kitapları Hangileridir?

KPSS’ye farklı düzeyden adaylar girebilmektedir. Birçok oturumdan oluşan KPSS, eğitim düzeylerine göre farklı sorular içermektedir. Ortaokul, lise, ön lisans veya lisans mezunu veya mezun olacak herkes için farklı sınavlar mevcuttur. İçerik olarak bu sınavlar birbirinden farklıdır. Ortaokul KPSS’sinde daha kolay konular ve sorular bulunmaktadır. Farklı adaylara uygun olan bu sınavlara hazırlanırken, farklı kitaplar kullanılmaktadır. Ortaöğretim KPSS kitapları, diğer KPSS türlerine göre daha kolay konular içermektedir. Soru bankası, konu anlatımı, deneme sınavı gibi farklı türdeki kitaplarla daha verimli bir hazırlık süreci geçirmek mümkündür. Yayınevleri her kesimden aday için eğitim düzeylerine uygun kaynaklar sunmaktadır. Kitaplardaki sorular, öğretim üyeleri tarafından büyük bir titizlikle oluşturulmaktadır. KPSS lisans kitaplarında yer alan sorular, sınavda yer alan sorulara benzer şekilde hazırlanmaktadır. Böylece adaylar sınavda her türlü soruya hazırlıklı olabilmektedir. Kaynakların içinde farklı tipte soruların olması önemlidir. Bu, adayların sınavdaki şaşırtmacalara hazırlıklı olmasını sağlamaktadır.

Her seçme sınavında olduğu gibi KPSS’de de soruları doğru cevaplamak kadar zamanı iyi kullanmak da önemlidir. Yani tüm konuları bilmek sınavda başarılı olmak için tek başına yeterli değildir. Zamanı iyi kullanmak için hazırlık sürecinde pratik yapmak gerekmektedir. Bunun için KPSS kitapları set halinde olanlar tercih edilebilir. Konu anlatımı, soru bankası, deneme sınavı gibi farklı kitaplardan oluşan testler sayesinde daha etkili bir şekilde çalışılabilmektedir. Özellikle deneme sınavları, asıl sınavdaki gibi soru dizilimine sahip olduğundan adayları sınava tam olarak hazırlamaktadır. Süreyi ölçerek bu sınavları çözmek, zamanı yönetme konusunda size deneyim sağlamaktadır. Ayrıca ne kadar fazla soru çözülürse, sınav esnasında karşılan sorulara o kadar hızlı cevap verilebilmektedir. Farklı kaynaklardan çalışmak da hız kazanma konusunda size yardımcı olur. Farklı ihtiyaçlar için hazırlanan KPSS kitapları, her adayın düzeyine uygun şekilde hazırlanmaktadır.

En İyi KPSS Kitabı Önerileri Nelerdir?

KPSS’ye hazırlanmak isteyenler için pek çok kitap bulunmaktadır. Herkesin eksikleri ve öğrenme şekli farklı olduğundan herkes için en iyi kitap farklıdır. Fakat bugüne kadar adayların başarılı olmasını sağlayan en iyi kitaplar vardır. KPSS kitapları tavsiye listesi şu şekildedir:

 1. Türkçe, Tarih, Coğrafya, Matematik, Geometri ve Vatandaşlık dersleri ile ilgili kapsamlı konu anlatımını içermektedir.
 2. Pegemkampüs uygulaması ile videolu ders desteği sunmaktadır.
 3. Anlaşılır, sade ve açık bir dille anlatım sunmaktadır.
 • HocaWebde Yayınları 2021 KPSS Coğrafya Video Ders Notu: Coğrafya alanında çalışmak isteyenler için en iyi kaynaklar arasında yer almaktadı Eğlenceli ders anlatımları sayesinde başka bir kaynağa gerek kalmadan tüm Coğrafya konuları öğrenilebilmektedir. Öğrenilenlerin pekiştirilmesi ve adayın kendini denemesi için soru bankası ve deneme sınavı da iyi bir çözüdür. Konu başlıklarından önce verilen kısa hatırlatmalar, sınavda daha başarılı olmaya katkı sağlamaktadır. Kitabın özellikleri şöyledir:
 1. KPSS coğrafya kitapları denince akla gelen Engin Eraydın tarafından hazırlanmıştır.
 2. 2021 KPSS coğrafya müfredatına uygundur.
 3. Ayrıntılı ve anlaşılır konu anlatımı yapmaktadır.
 4. Kısa bilgiler ve örneklendirmeler sunmaktadır.
 • Benim Hocam Yayınları 2021 KPSS Video Ders Notları: Alanda en yetkin hocaların hazırladığı özel setler arasında yer almaktadı Hocaların ders anlatımlarından elde edilen notlar, KPSS çalışmak için oldukça yeterlidir. Sınava yönelik bilgileri ve dikkat edilmesi gereken noktaları içermektedir. Set halinde sunulan ders notları aşağıdaki kitaplardan oluşmaktadır.
 1. 5 kitap
 2. Kpss Tarih Video Ders Notları – Ramazan Yetgin
 3. Kpss Vatandaşlık Video Ders Notları – Esra Özkan Karaoğlu
 4. Kpss Türkçe Video Ders Notları – Öznur Saat Yıldırım
 5. Kpss Matematik Video Ders Notları
 6. Kpss Coğrafya Video Ders Notları – Bayram Meral
 • Benim Hocam Yayınları Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası: Matematik ve problem çözümü konusunda eksik olan adaylar için uygundur. Örnekli anlatımlar ve uygulamalı çözümler sayesinde etkili bir çalışma imkanı ver Problem çözme ve kavrama yeteneğinin gelişmesini sağlamaktadır. Kolaydan zora doğru ilerlemektedir. Anlaşılmayan sorular için Youtube’dan çözümlü videoları izlenebilmektedir.
 • Yargı Yayınları 2021 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konu Konu Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular: KPSS konusunda başarılı markalardan biri olan Yargı Yayınevi’ne aittir. Her ders ve alan için konu anlatımı ve soru çözümünü içermektedi 2011 ve 2020 yılları arasında KPPS’de çıkmış sorular ve benze tipteki sorular yer almaktadır. ÖSYM’nin soru tarzını anlama ve soru çözme becerisini geliştirmektedir. KPSS çıkmış sorular kitap önerisi isteyen adaylar için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

KPSS Kitabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

KPSS’ye çalışırken doğru kaynakları tercih etmek oldukça önemlidir. KPSS hazırlık kitapları en iyisi hangisi sorusunun cevabı, kişiden kişiye değişmektedir. Bu yüzden, adaylar kendileri detaylı bir inceleme yaparak karar vermelidir. Kaynak seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar aşağıda listelenmiştir:

 • Bilindik ve popüler yayınları tercih etmekte fayda vardır. Adayların çoğunlukla beğenisini kazanan yayınlar, sınavda başarı getiren yayınlardır. Fakat bu, her bilindik yayın iyidir anlamına gelmemektedir. Bir yayınevinin sık tercih edilmemesi kötü olduğu anlamı da içermemektedir. Bu nedenle seçim yaparken mümkün olduğunda farklı kaynakları bir arada incelemek gerekmektedir.
 • Set halinde satılan KPSS kitapları ile çalışmak daha etkili ve detaylı bir hazırlık süreci sunmaktadır. İlk önce konu anlatım kitabı ile konuya çalışmak, ardından soru çözerek konuyu pekiştirmek ve deneme sınavıyla test çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlamaktadır. Farklı kaynaklardaki kitaplardan set oluşturmak da mantıklı bir seçenektir.
 • Kitap kalabalığından uzak durmak gerekmektedir. Her dersten bir konu anlatım kitabı ve soru bankası, ilk başta yeterli olmaktadı Zamanla ihtiyaç duyulursa yeni kitaplar satın alınabilmektedir.
 • KPSS vatandaşlık kitapları ya da anayasa, hukuk gibi her yıl değişiklik gösteren derslerin kitapları dışında diğer derslerin kitapları için önceki yılların kitapları da kullanılabilmektedir. Bu, maddi açıdan da oldukça avantajlıdır.
 • KPSS ders alanları içinden eksik olunan alan hangisi ise onun için spesifik olarak hazırlanan kitaplar tercih edilebilmektedir. Böylece bilinen konuları içeren kitaplara boşuna para harcamak zorunda kalınmamaktadır.
 • Eğer KPSS’ye ilk defa girecek veya yeni hazırlanmaya başlayan adaylar için konu anlatımlı kitaplar
 • Çok fazla soru tipi görmek, sınavda hız kazandırmaktadı Bu yüzden soru bankaları iyi bir kaynaktır.
 • Çıkmış soruların bulunduğu KPSS çalışma kitapları ile ÖSYM’nin soru tipine aşina olunabilmektedir.
 • Adaylar kendini denemek için KPSS deneme sınavı kitaplarını tercih edebilmektedir. Fakat deneme sınavı çözerken, tıpkı gerçek sınavdaymış gibi düşünülmesi gerekmektedir. Fiziksel koşulları daı buna göre ayarlamak faydalı olmaktadır. Bu sayede zamanı kullanma konusunda deneyim sahibi olunabilmektedir.

Kaynak Seçiminin Önemi Nedir?

Doğru kaynaklarla etkili bir şekilde KPSS’ye çalışmak mümkündür. Yeni başlayan bir aday bile kaynaklar sayesinde kısa süre içinde KPSS’ye tamamen hazır hale gelebilmektedir. Bunun için piyasada pek çok farklı KPSS kitabı bulunmaktadır. Adayların, eksik oldukları alana yönelmeleri hazırlık esnasında zaman kazandırmaktadır. Örneğin; KPSS Türkçe kitapları yalnızca Türkçe konularını içermektedir. Yani Türkçe üzerine yoğunlaşmak isteyenler için idealdir. Türkçe konusunda sıkıntısı olmayan kişilerin bu kitapları tercih etmesi zaman kaybetmelerine neden olabilmektedir. Zaten bilinen bir konuya çalışmak yerine eksik konular giderilmelidir. Konuları anlamadan soru çözümüne geçmek iyi bir yöntem değildir. Bu yüzden KPSS ön lisans kitapları konu anlatımlı gibi kaynaklar tercih edilmelidir. Kaynak seçiminin önemi, hedefe ulaşma açısından oldukça büyüktür. Doğru kaynak seçimi yapıldığında, adayların sınav konusunda tecrübeleri daha iyi olmaktadır. Zamanı yönetme, soruları kısa süre içinde çözme gibi pratiklikler elde edilebilmektedir..

Hazırlık kitapları tercih edilirken mutlaka hangi eğitim düzeyine hitap ettiğine bakılmalıdır. Girilecek KPSS türü hangisi ise ona yönelik içerikler sunan kaynaklardan çalışılmalıdır. ÖSYM’nin soru tiplerini daha yakından görmek için KPSS çıkmış sorular kitabı idealdir. Önceki yıllarda çıkmış soruları çözmek KPSS’ye daha iyi hazırlanmaya yardımcı olmaktadır. Çıkmış sorulardan oluşan deneme sınavları, adaylara gerçek bir KPSS deneyimi sunmaktadır. Böylece sınav esnasında adaylar kendilerini daha rahat hissedebilmekte ve daha başarılı olabilmektedir. Doğru kaynakları bulmak için detaylı bir araştırma yapmak; alana, düzeye ve eksik kalınan noktalara göre seçim yapmak gerekmektedir.

KPSS Kitaplarının Fiyatları Nasıl Belirlenir?

KPSS’ye giren aday sayısı her seferinde artmaktadır. Özellikle kadrolara girmek için rakiplerden daha yüksek puan almak gerekmektedir. Bu yüzden iyi bir şekilde hazırlanmak şarttır. Hazırlık esnasında adaylara en büyük yardımı sağlayan şey kitaplardır. Farklı kaynaklardan çalışmak adaylara yarar sağlamaktadır. Fakat çok fazla kitap almak adaylar için masraflı olabilmektedir. KPSS kitapları fiyatları bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Farklı özelliklere sahip kitaplar, farklı fiyatlara sahiptir. İlk olarak bir KPSS kitabının fiyatı belirlenirken içeriğine bakılmaktadır. Soru bankaları ile konu anlatımlı kitaplar; deneme sınavları ile çıkmış soru kitapları farklı fiyatlarla sunulmaktadır. Kitabın hangi yayınevinden çıktığı da fiyat konusunda etkilidir. Spesifik olarak bir derse yönelik hazırlanan kitaplar ile toplu kitaplar da farklı fiyatlarla ön plana çıkmaktadır. Tüm dersleri içeren kitaplar, daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Fakat tüm derslere çalışma imkanı verdiği için oldukça avantajlı ve hesaplıdır.

KPSS kitaplarının sahip olduğu bazı ek özellikler, fiyatlara doğrudan yansımaktadır. Örneğin video anlatımı desteği sunan kitaplar daha yüksek fiyatlara sahiptir. Her yerde çalışmayı sağlayan KPSS cep kitapları, küçük boyutları ile ön plana çıkmaktadır. Genellikle konu anlatımları içeren bu mini kitaplar, oldukça pratiktir. Aynı zamanda uygun fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. Kitabın kalınlığı, içinde bulunan bilgiler ve soruların ne kadar fazla olduğunu da göstermektedir. Dolayısıyla bu kitaplar daha uzun bir hazırlık aşaması geçirmiştir. Bu nedenle kalın kitaplar daha yüksek fiyatlara sahiptir. KPSS’ye tam olarak çalışmak için sınav puntosuna sahip hazırlık kitaplarını tercih etmek faydalı olmaktadır. Gözlerin sorulara aşina olması, sınavda zaman kazandırabilmektedir. Özellikle deneme sınavı alırken bu özelliğe dikkat edilmelidir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.