400,00 TL
Kozmik Öğreti Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786259993379
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
Dion Fortune
Dion Fortune
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kozmik Öğreti Kısa Özet

  Kozmik Öğreti okültizm alanında önemli bir isim olan Dion Fortune tarafından kaleme alınmış bir eserdir. Yetmiş yıldan uzun bir süre önce, Glastonbury`deki bahar ekinoksunda Dion Fortune içsel planlardan; evrenin yaratılışı, insanlığın evrimi, doğal yasalar, bilincin evrimi ve zihnin doğası ile ilgili bilgiler almaya başlamıştır. Bu deneyimin yazılı kaydı Kozmik Doktrin`in temelini oluşturmaktadır.

  Fortune, "Büyük Patlama" kozmolojisinin ve kaos teorisinin evrimsel sürece paralel ilerlediği, bilim ve majinin etkileşime girdiği kesişmeleri incelemektedir. Ayrıca, genellikle bireyin kendi son derece öznel ve kişisel perspektifinden bakılan iyi ve kötü kavramlarını okült doğasını göstermekte ve şeylerin evrensel düzeni içindeki pozitif ve negatif kutupluluğun etkileşimi hakkında daha fazla içgörü sağlamaktadır. Açıkça özetlenen bu kavramlara tesirli bir uyarı eşlik etmektedir: Bu kitap zihni bilgilendirmekten ziyade eğitmek için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, okuyucuda hem iç hem de dış dünyaya karşı belirli bir tutum uyandırmayı amaçlamaktadır.

  Fortune ve takipçileri kitabı 1949 yılına kadar yayınlamamış ve daha sonra sadece özel olarak basmışlarsa da, kitabın içeriğinin genel dağıtım için çok tehlikeli olduğunu düşünmüşlerdir. Ancak aradan zaman geçip, şartlar bu kitabın dağıtımı için uygun hale geldiğinde bu gözden geçirilmiş ve eksiksiz baskı paylaşılmıştır. Kitap, yaratılışın gizemlerine doğru keşif yolculuğuna çıkmak isteyen herkes için ilham verici bir rehberlik sunmaktadır.

  Avni Onur Sevinç

   

 • 2. Hamur

Kozmik Öğreti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.