sadsad x
asdasd

Komünist Enternasyonal (1919-1943)

Yordam Kitap
23,15 TL
17,13 TL
%26 indirim
Komünist Enternasyonal (1919-1943) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786051721132
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Serge Wolikow
Serge Wolikow
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Komünist Enternasyonal (1919-1943) Kısa Özet

  *Enternasyonal’le kurtulur insanlık!* Dünyadaki tüm komünistler, sosyalistler ve enternasyonalist sol düşünceye sahip geniş bir kesim, Enternasyonal Marşı’nın bu sözlerini sahiplenirken, Komünist Enternasyonal ya da Komintern neden uzun süre hayatta kalamadı?

  *Geçmişten Geleceğe Sosyalizm* dizisi kapsamında yayınladığımız Komünist Enternasyonal (1919-1943), en temelde bu sorunun yanıtını ararken, beraberinde birçok tartışma başlığı açıyor: Dünya partisinin kuruluşu ve örgütlenmesi nasıl yaşandı? Ana örgüt, yan örgütler, tek bir merkezden yönetim, inisiyatif alabilme ve güdümlü olma tartışmaları neler getirdi?

  Dünya devrimi beklentisi geriye düştüğünde neler oldu, Komünist Partilerin *Bolşevikleşmesi* ne gibi sonuçlara yol açtı? Halk cephesi tartışmaları nasıl başladı, Komintern faşizme karşı nasıl bir tavır aldı? Savaş sınavı neden dağılma getirdi, yurtseverlik tartışmaları nasıl sonuçlandı? Kapitalizmin krizi, devletin siyasi biçimleri ve iktisadi rolüne dair neler tartışıldı? Komintern’deki farklı KP’ler ulusal soruna nasıl yaklaştı, radikal inkâr ile taktik yüceltme arasında ipler nasıl gerildi?

  Tüm bu soruların ve daha fazlasının ışığında; kazanımları ve zaafları, eksileri ve artılarıyla Komintern’e dair bütünlüklü bir okuma…

Komünist Enternasyonal (1919-1943) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.