sadsad x
asdasd
80,00 TL
40,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Klasik Dönem Osmanlı Nazmı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 701
ISBN: 9786054646432
Kapak: Ciltsiz
Muhsin Macit
Muhsin Macit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Klasik Dönem Osmanlı Nazmı Kısa Özet

    Temelini Yunus Emre ve Aşık Paşa`dan alan Klasik Dönem Osmanlı Nazmı, hüner ve estetiğin şiir ikliminde birleştiği döneme verilen addır. Bu döneme mensup şairler, farklı zaman diliminde yaşamalarına rağmen aynı duygu, düşünce ve estetiğin beslediği ` nevi şahsına münhasır` hayallere sahiptir.Bir tür akademik disiplinin gözetildiği nazım vadisi, `şiir meydanı` nda erlik davası güden şairlerin bu üstünlük yarışını gözler önüne sererken, onların aşklarına, arzu ve heveslerine, şikayet ve yakınmalarına da sahne olur. Bu duyguların ifadesinde, Türkçenin derin anlatım gücünün etkileyici üstünlüğünü görmek ayrı bir zevktir.

    Elinizdeki kitap, `klasik estetik` tutkusunu şairlerin zeka ve muhayyilesiyle arzu ve kafiyenin mükemmel uyumunu gösteren bir tür kılavuz niteliği taşır. Klasik Dönem Osmanlı Nazmı`nın öne çıkan temsilcileri tanıtılırken, gazel, kaside,rubai ve mesnevilerin süslediği bir gelenek el yazması metinlerden hareketle ilgililerin ve öğrencilerin istifadesine sunulmaktadır.

    Klasik Dönem Osmanlı Nazmı, Osmanlı şiirinin köşe taşlarını el yazması metinlerle tanımak isteyenler için bir başucu kaynağı.

Klasik Dönem Osmanlı Nazmı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.