sadsad x
asdasd
70,00 TL
63,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Kısa Mesafe Telsiz El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 127
ISBN: 9789759842635
Kapak: Ciltsiz
Sezar Atmaca
Sezar Atmaca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kısa Mesafe Telsiz El Kitabı Kısa Özet

  Denizde telsizle haberleşebilmek, kullanılacak cihazların, haberleşme usul ve esaslarının asgari düzeyde bilinmesine bağlıdır. Kazalar veya yardım gerektiren beklenmedik olaylar denize açılan herkesin başına gelebilir. Deniz telsiz haberleşmesi en azından bu olasılıklar nedeniyle doğru bilgi gerektiren çok ciddi ve önemli bir faaliyettir.

  Denizde haberleşmenin nasıl başlatılacağının, sürdürüleceğinin ve bitirileceğinin bilinmesi, seyir emniyetini ilgilendiren olağan haberleşmeden öteye; can, mal ve çevre emniyetinin sağlanması için yardım istenmesini ve edilmesini gerektiren hallerde, yanlış anlama ve uygulamaları önleyecek temel gereksinimdir.

  Kısa Mesafe Telsiz Operatörü, SOLAS Sözleşmesi kapsamı dışında olan deniz araçlarında GMDSS sisteminde VHF/DSC dâhil olmak üzere yardımcı seyir cihazlarını kullanacak kişiye verilecek yeterliği ifade eder. VHF telsiz telefonu kullanacak kişilerin de en az "Kısa Mesafe Telsiz (KMT) Operatörü Yeterlik Belgesi" sahibi olmaları mevzuat gereğidir. KMT Operatörü sınavı, bu nedenle hem amatör denizcileri hem de gemiadamlarını ilgilendirir.

  Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavına hazırlananlara yardımcı olmak amacıyla ilgili mevzuat dikkate alınarak hazırlanmış bu kitabın amacı, haberleşme cihazları ile bunların kullanım usul ve esaslarını yeterli düzeyde öğretebilmektir.

Kısa Mesafe Telsiz El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.