sadsad x
asdasd
27,78 TL
21,39 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
6,39 TL
Kırım'da Türk Soykırımı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9789756618448
Kapak: Ciltsiz
Necip Hablemitoğlu
Necip Hablemitoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kırım'da Türk Soykırımı Kısa Özet

  İşte, 2. Dünya Savaşı`nın sonunda( !) Sovyet orduları Kırım`a giriyor... 18 Mayıs 1944`te sadece aydınlar değil, en küçük ferdine kadar bütün Kırım Türkleri evlerinden toplanıyor; hayvanlara mahsus vagonlarda sürgün mahallerine doğru yola çıkarılıyor... Köklerinden sökülen bir ağaç gibi, Kırım`dan binlerce kilometre uzaklıkta Urallar`dan Sibirya`nın buzlu tundralarına, Türkistan`ın çöllerine yok olmaya terkediliyor...

  Kırım`daki Rus yöneticileri, parasıyla da olsa ev yada arsa sattırmıyor; vatan dönüşü iskana ve çalışmaya getirilen kısıtlamalarla engellenmeye çalışıyor... S.V.R. yine tüm gücüyle provakasyonlar yapıyor... C.I.A., Kırım`da Türklük bilincinin yerleşmemesine dayalı pasif politika izlerken; Birlik, Kırımlı aydınlar için tarihi bir sorumluluk. Tıpkı, "Antlı Kurban" Çelebi Cihan`ın dediği gibi:

  "Kırım`ı kana boğabilirler. Fakat bütün bunlar, Kırımlı`ların istiklal imanlarını yıkmaya değil, kuvvetlendirmeye yarayacaktır. Tarihin er geç yazacağı şey: müstakil ve Mesut Kırım`dır."

  Ama önce inanmak gerek...

Kırım'da Türk Soykırımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.