sadsad x
asdasd

Kira Sözleşmesinin Genel Hükümlere Göre Sona Ermesi

On İki Levha Yayınları

Gülşah Sinem Aydın

53,24 TL
45,79 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
7,45 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kira Sözleşmesinin Genel Hükümlere Göre Sona Ermesi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786051520728
Kapak: Ciltli
Gülşah Sinem Aydın
Gülşah Sinem Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kira Sözleşmesinin Genel Hükümlere Göre Sona Ermesi Kısa Özet

    Bu çalışmada 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun kira sözleşmesine ilişkin dördüncü bölümünün "genel hükümler" başlıklı birinci ayrımında m. 327/333 aralığında düzenlenen sona erme halleri üzerinde durulmuştur. Konular, sürekli borç ilişkilerinin sona ermesiyle ilgili genel teorik yapı sürekli olarak göz önünde tutularak incelenmiştir.

    Kitapta Türk Borçlar Kanunu'nun kira sözleşmesine ilişkin genel hükümleri çerçevesinde sona erme halleri; belirli süreli kira sözleşmesinin sona ermesi (TBK. m. 327), belirsiz süreli kira sözleşmesinin olağan fesih yolu ile sona erdirilmesi (TBK. m. 328/330) ve kira sözleşmesinin olağanüstü fesih yolu ile sona erdirilmesine yol açan sebepler / önemli sebepler (TBK. m. 331), kiracının iflası (TBK. m. 332), kiracının ölümü (TBK. m. 333) şeklinde ayrıntılı olarak incelenmiş, ilgili Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.

    6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun en kapsamlı değişiklikleri ve yenilikleri içeren bölümlerinin başında kira sözleşmesine ayrılan dördüncü bölümünün geldiği göz önüne alınırsa, kitap özellikle uygulayıcılara, önemli bir kaynak sunmaktadır.

Kira Sözleşmesinin Genel Hükümlere Göre Sona Ermesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.