sadsad x
asdasd

Kimyasal Süreçlerde Çözümlü Problemlerle Kütle ve Enerji Denklikleri

Nobel Akademik Yayıncılık

Ferhan Sami Atalay

62,00 TL
43,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
18,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kimyasal Süreçlerde Çözümlü Problemlerle Kütle ve Enerji Denklikleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 656
ISBN: 9786051339986
Kapak: Ciltsiz
Ferhan Sami Atalay
Ferhan Sami Atalay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kimyasal Süreçlerde Çözümlü Problemlerle Kütle ve Enerji Denklikleri Kısa Özet

  Kütle ve enerji denklikleri fiziksel ve biyolojik değişimlerin yer aldığı süreçlerin analiz ve tasarımlarında önemli rol oynarlar. Bunun sonucu olarak, kütle-enerji denkliklerinin temel ilke ve uygulamalarını kapsayan dersler, kimya, gıda, biyomühendislik eğitim programlarında yer alırlar.

  Endüstride gerek ürün kalitesi, gerekse tesisin güvenli çalıştırılmasında kritik bir rol oynayan süreç denetiminin temel kavramları da, kütle-enerji denkliklerinden elde edilmektedir.

  Bu kitapta kütle ve enerji denkliklerinin temel kavramları verilmiş ve fiziksel, kimyasal ve biyolojik değişimlerin yer aldığı endüstrilerdeki uygulamaları, pek çok örnekle sunulmuştur.

  Kitabın birinci bölümünde süreçler ve süreç değişkenleri tanımlanmış, serbestlik derecesi kavramı ve problem çözme tekniği verilmiştir. İkinci ve üçüncü bölümlerde ise yatışkın hal için kütle ve enerji denkliklerinin temel kavramları verilerek kimya tesisleri ve özellikle de biyosüreçlerdeki uygulamaları ile ilgili bir çok örnek sunulmuştur.

  Kitabın dördüncü bölümünde, kütle-enerji denkliklerinin endüstride uygulamaları konusunda demir cevherinden demir üretimi ve etil alkolden dietil eter üretim tesisleri örnek seçilerek sunulmuştur. Kitabın son bölümünde, zamana bağımlı olan süreç değişkenlerinin yer aldığı yatışkın olmayan süreçlerde kütle-enerji denklikleri konusunda detaylı bilgi verilmiş; yatışkın olmayan kütle-enerji denkliklerinin, reaksiyon mühendisliği, süreç dinamiği ve kontrolü ve biyokimyasal reaksiyonların yer aldığı süreçlerde uygulamaları açıklanarak araştırmalardaki önemi vurgulanmıştır. Sonuç olarak bu kitap gıda, biyo ve kontrol mühendisliği bölümlerinde kütle ve enerji denklikleri ile ilgili dersleri alan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine olduğu kadar, endüstride süreç tasarımı, simulasyonu ve denetimi ile ilgilenen mühendisler için de yaralı olabilecek bir kaynak olarak hazırlanmıştır.

Kimyasal Süreçlerde Çözümlü Problemlerle Kütle ve Enerji Denklikleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.