Kimyasal Reaksiyon Mühendisliğinin Temelleri

Üsküdar Üniversitesi Yayınları

Selahattin Gültekin

350,00 TL
269,50 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
80,50 TL
Kimyasal Reaksiyon Mühendisliğinin Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 444
ISBN: 9786059596619
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Selahattin Gültekin
Selahattin Gültekin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kimyasal Reaksiyon Mühendisliğinin Temelleri Kısa Özet

  Fundamentals of Chemical Reaction Engineering

  Kimyasal Reaksiyon Mühendisliği (KRM) dersi kapsamında, gerek yurtdışında (Suudi Arabistan, Malezya, Kırgızistan), gerekse Türkiye’de çeşitli üniversitelerde kullandığım notlarımı bir araya getirerek bu kitabı hazırladım.

  Özellikle, İngilizceleri yeterli olmayan öğrencilere yönelik böyle iki dilde bir kitabın hazırlanması hem Türkiye’deki öğrenciler hem de bu coğrafyadaki öğrenciler için büyük önem taşımaktadır.

  Kitap, daha ziyade lisans seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmıştır. Lisansüstündeki ilk KRM dersinde de kullanılabilir.

  KRM alanında İngilizce yayınlanan hemen hemen bütün kitaplar taranmış ve kavramlar daha da basitleştirilerek verilmiştir.

  Her bölümde yeteri kadar çözülmesi gereken alıştırmalar verilmiştir. Daha sonraki bölümlere geçmeden önce, bunların çözülmesi şiddetle önerilir.

  I have taught Chemical Reaction Engineering (CRE) both abroad (Saudi Arabia, Malaysia, Kyrgyzstan), as well as in Turkey, in a variety of universities. My lecture notes have ended up with this book.

  Preparation of such a bilingual book (Turkish/ English), in particular, is important for students, both in Turkey and a region like this geography, whose English may not be good enough.

  The book is mostly prepared for undergraduate students. It can also be used in the first CRE course at the graduate level.

  Almost all the books published in English in the field of CRE have been reviewed, and the concepts have been simplified as much as possible.

  In each chapter, many exercises that need to be solved are given. It is highly recommended to solve them before moving on to the next chapter.

 • 2. Hamur

Kimyasal Reaksiyon Mühendisliğinin Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.