sadsad x
asdasd

Kıbrıs’ta Aşk ve Ölüm

April Yayıncılık

Harry Blackley

20,00 TL
13,40 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
6,60 TL
Kıbrıs’ta Aşk ve Ölüm Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 504
ISBN: 9789756006092
Kapak: Ciltsiz
Harry Blackley
Harry Blackley
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kıbrıs’ta Aşk ve Ölüm Kısa Özet

    Kıbrıs tarihi, yazarların taraflı gözlerle kaleme aldıkları hikayelerle doludur. Herry Blackey, ne bir Rum ne bir Türk: zamanında bu adada hizmet etmiş ve daha sonra Avusturalya`ya yerleşerek yaşamını anavatanı İngiltere`den uzaklarda sürdüren bir yazar. Bu kitabı eşsiz kılan da onun tarafsız kalemi. Kıbrısta`ki deneyimlerinden bunca yıl sonra yazar, Kıbrıslı Türk bir kadınla, Kraliyet Ordusu`nda görev yapan bir eczacının hikayesini aktarıyor bizlere. Hikayesi yalnızca Kıbrıs`ta yakın tarihte yaşanan olayları politik ve sosyolojik açıdan gözler önüne sermekle kalmayıp, romanın başkahramanları Leyle Özkara ve Alex Forbes`un iç dünyalarına da ışık tutuyor.

    Yazarın kitabı yazarken yaptığı detaylı araştırmaya, tarihi gerçekleri ve olguları yansıtmadaki cesaretine, Kıbrıs`ın dillere destan güzelliklerini anlatırken kurguladığı söyleme hayran kalmamak elde değil.

    Yazar, Kıbrıs`ta bugün bile bizi hayrete düşüren kahramanlıklara imza atmış Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş gibi gerçek öncülere haklarını teslim ederken, onca isimsiz kalmış kahramanın, Kıbrıslı aydınların, kadınların, annelerin, köy muhtarlarının ve mücahitlerin önünde saygıyla eğiliyor.

Kıbrıs’ta Aşk ve Ölüm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.