Kıbrıs: Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü

Alfa Yayınları

Mehmet Hasgüler

175,00 TL
113,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
61,25 TL
Kıbrıs: Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Güncel Siyaset Kitapları
Sayfa Sayısı: 640
ISBN: 9786051716596
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Mehmet Hasgüler
Mehmet Hasgüler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kıbrıs: Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü Kısa Özet

    Elinizdeki kitap Kıbrıs’ı tarihsel bir serüven içerisinde kurumlar, aktörler ve kavramlar üzerinden anlatan bir sözlük. Özellikle aktörler, yani siyasi liderleri olabildiğince akıcı ve kişisel serüveniyle ve dönemin iç ve dış konjonktürü içinde ele alıp okuyucuyla paylaşmak ve bu vesileyle Kıbrıs Türk ve Rum cemaatlerinin modernleşmesinde öne çıkan isimleri farklı ve derinlikli araştırmalara yol açacak ipuçlarını gösteriyor.

    Kıbrıs Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü adlı çalışma Kıbrıs adasının tarihi ve kültürel mirasına ilişkin temel bilgileri de kapsamaktadır. Kitapta yer alan aktörler genel olarak iki toplum açısından büyük çoğunluğu etkileyecek kırılma noktalarıyla örtüşen şahsiyetler. Bu bağlamda kırılma noktaları bakımından rol oynayan tüm aktörlere olabildiğince yer verildi. Bu çalışma, başında söylendiği gibi, alfabetik biçimde aktörlerin kurumların ve kavramların içinden Kıbrıs’ın son bir asrının özeti ve kırılma noktalarını da anlatmaya çalışmaktadır. Öyle ki biyografiler üzerinden siyasi olayların anlatımı, okuyucular açısından sürükleyici olduğu kadar genel bir perspektifin özüne ilişkin anlamlı bir sonuç çıkarmaya da katkısı olmaktadır.

    Bu aktör anlatımlarındaki ayrıntılı bilgiler ve değerlendirmeler kitabı sözlükten uzaklaştırırken, almanak türü bir çabadan da ayrılmasına ve özgün bir çalışma olmasına yol açmaktadır.

  • 2. Hamur

Kıbrıs: Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.