sadsad x
asdasd

Keyifli Felsefe: Memento Mori

Carpe Diem Kitapları

Ömer Sevinçgül

65,00 TL
45,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
19,50 TL
Keyifli Felsefe: Memento Mori Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786051442266
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ömer Sevinçgül
Ömer Sevinçgül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Keyifli Felsefe: Memento Mori Kısa Özet

  Tarihi mahallelerden birinde, küçük müstakil bir evi satın almamla başladı her şey. Tadilat esnasında bodrum katında tılsımlı bir oda keşfettim. Felsefe kitaplarımı yazmaya başladığım gece tuhaf bir gelişme oldu. Bir de baktım ki felsefe tarihinde adları anılan ünlü filozoflar, düşünürler, bilgeler saydam bedenleriyle odamdalar.
  Önce biraz tuhaf karşılasam da zamanla bu duruma alıştım. Çünkü felsefe kitaplarımı baba filozoflarla birlikte yazmak gerçekten ilginç ve keyifli olacaktı. Fakat işin daha da tuhaf yanı, bu sırlı odaya filozof olmayan bazı insanların da gelmeleri… 
  Müslüm Baba, Deli Ziya, Güldane, Zehra, Rana ve Onur… Müslüm Baba süt beyazı elbisesiyle gelmiş. Deli Ziya, mezar taşına *Hayat bir gündür, o gün bugündür* yazdıran bir adam. Güldane bir Roman kızı, *Çiçek satarım, günü gününe yaşarım* diyor. Rana, tam bir kitap kurdu. Lisede bir felsefe kulübü kurmuş. Zehra ve Onur, Rana’nın kulüpten arkadaşları, *Felsefeye Fransız kalmamak için geldik* diyorlar. 
  Yıllardır hayalini kurduğum felsefe kitaplarımı şimdi tuhaf konuklarımla birlikte yazıyorum. İşin sonu nereye varır, bunu henüz ben de bilmiyorum…

  Kim demiş felsefe sıkıcıdır diye! Bildiğin tüm o sıkıcı felsefe kitaplarını unut! Bu kitap felsefe yapmıyor! Felsefenin özünü ortaya çıkarıp bizzat okurunu filozof yapıyor. Soru sormak, fikir üretmek, eleştirel düşünmek serbest! Felsefenin derin konuları hayattan misallerle anlatılıyor. İlginç karakterleri ve özgün kurgusuyla bu kitap ezberlenmiş kalıpları yıkıyor.

 • 2. Hamur

Keyifli Felsefe: Memento Mori Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.