sadsad x
asdasd

Kentsel Araştırmalar - 2

Gece Akademi

Kolektif

60,90 TL
48,72 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
12,18 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kentsel Araştırmalar - 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 372
ISBN: 9786257002257
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kentsel Araştırmalar - 2 Kısa Özet

  *Kentsel Araştırmalar Sempozyumu 1 (UKAS 1)* Tarihi Kentler olarak Amasya Üniversitesi’nde görev yaptığım 24-26 Haziran 2015 yılında, Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) araş-tırmasının Sempozyum olarak yayınlanması projesi olarak ha-yata geçirmiş olduğum bir etkinliktir.

  Kentsel Araştırmalar Sempozyumu 2 (UKAS 2) etkinliğindeki Sempozyum Siirt Üniversitesinde Rektör Prof.Dr. Murat ERMAN’ın katkılarıyla düzenlenerek (26-28 Nisan 2019) Kentsel alan sorunlarının araştırlmasına yönelik kurumsallaşma sağlanmıştır.

  Bu bağlamda oluşturulan düşünceyle *Kentsel Araştırmalar 1* adlı kitap konusunda ki makalelede kentlerin değişik özel-likleri, sorunları ve konuları ele alınarak bu kitap yayınında bi-limsel camiaya katkısının sağlanması planlanmıştır. Sempoz-yum ve konferanslar ile saptanan konu adına her yıl *Kentsel Araştırmalar* adlı kitapta araştırmacıların makalelerine yer ve-rilerek araştırmacılara kaynak oluşturulması hedeflenmiştir.

  *Kentsel Araştırmalar 2*adlı bu ilk kitapta yer alan konu-lar ağırlıklı kentlerdeki planlama bağlamındaki sorunların ele alınmasıyla birlikte, kentlerdeki iletişimi sağlayan dil ve leh-çeler, kentlerdeki gıda sektörünün kent toplumu sağlığı yö-nüyle ele alınması ve kent yapısının dinamikliğini oluşturan genç nüfusun eğitim modelleri vb. konular olarak düzenlen-miştir. Bu Bakış açısı ile kent yapısında yer alan her konunun öncelikle *Kentsel Araştırmalar* kitaplarında yer alması dü-şünüldü ve kentin *İmar Planlarının* hazırlanmasında planla-manın temel kurgusu olan *alan ve nüfus* olgusunda bu özel-liklerinde analiz edilmesi düşüncesiyle bir düzenleme yapıl-ması çalışmanın sonuç bildirgesi olarak yer aldı.

  Kentsel alan sorunlarının saptanması ve çözüm önerile-rinde yararlı olması düşünülen bu kitabın tüm araştırmacılara yararlı olması dileğiyle.

Kentsel Araştırmalar - 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.