Kendisiyle Yarışan Adam Prof. Dr. Hilmi Demiray

FMV Işık Üniversitesi Yayınları

Aslıhan Lodi

47,00 TL
38,07 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
8,93 TL
Kendisiyle Yarışan Adam Prof. Dr. Hilmi Demiray Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 588
ISBN: 9789756494295
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Aslıhan Lodi
Aslıhan Lodi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kendisiyle Yarışan Adam Prof. Dr. Hilmi Demiray Kısa Özet

  Işık Üniversitesi Yayınları’ndan iki nehir söyleşi kitabı…

  Işık Üniversitesi’nin 25. kuruluş yılını kutlamak amacıyla hazırlanan nehir söyleşi kitaplarından ilki, Kendisiyle Yarışan Adam: Prof. Dr. Hilmi Demiray yayımlandı. Hayatını *Hikâyemin bence en enteresan tarafı, bir köy çocuğu olarak bu akademik başarılara ulaşmamdır* sözleriyle özetleyen Hilmi Hoca’nın hikâyesi hem bugüne hem de geleceğe dair önemli mesajlarla dolu.

  Toroslar’ın Bozgüney Köyu¨’nde doğan, önce hafızlık eğitimi alan, annesini erken yaşında yitiren, bir öğretmeninin onu keşfetmesi sayesinde yön değiştirip hedeflediği İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle kazanan, üniversite sonrasında İngilizce bilmeden kazandığı dünyanın sayılı okullarından Princeton Üniversitesi’nde uygulamalı matematik doktorası yapan, evrensel bilim dünyasına ismini yazdıran büyük hoca Prof. Dr. Hilmi Demiray’ın eşsiz öyküsünü anlatan Kendisiyle Yarışan Adam: Prof. Dr. Hilmi Demiray’la nehir söyleşiyi gazeteci Aslıhan Lodi gerçekleştirdi.

  25. yılına erişen Işık Üniversitesi’nin kuruluşunda da önemli bir sorumluluk u¨stlenen Hilmi Hoca yaşamöyküsünü gazeteci Aslıhan Lodi’ye anlatırken günümüz bilim dünyasına dönük görüşlerini açıklıyor, Tu¨rkiye’deki eğitim sistemini irdeliyor, u¨niversite yapısı ve u¨lkemizdeki bilim kuruluşlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Bilimi bir yaşama biçimi olarak seçmiş evrensel bir hocanın ufuk açan, esin veren serüveni ve düşünceleri bu kitap.

  Işık tutuyor…

 • 2. Hamur

Kendisiyle Yarışan Adam Prof. Dr. Hilmi Demiray Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.