sadsad x
asdasd
23,00 TL
14,95 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,05 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kendini Arayan Çocuk Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9789944696920
Kapak: Ciltsiz
Hamdullah Köseoğlu
Hamdullah Köseoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kendini Arayan Çocuk Kısa Özet

  Hayal kurmadan yaşanır mı hiç? *Hayallerinizi kovmayın; çünkü onlar gittiler mi siz kalırsınız belki, fakat artık yaşamıyorsunuz demektir.* demiş Mark Twain. İyisi mi, siz siz olun hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Çünkü eğer hayallerinizi kaybederseniz bir yanınız hep eksik kalır.

  Ne güzel şeydir hayal kurmak. Üstelik, bir o kadar da zahmetsiz ve keyifli. Bu eşsiz deneyimin tadına bir kere vardınız mı öyle kolay kolay vazgeçemezsiniz. Hayallerinize sımsıkı sarılır, gerçeğe dönüşmeleri için bin bir dilekte bulunursunuz. Tabii eğer bu yolda kendinizi kaybetmemişseniz…

  Güçlü kalemi ve duyarlı kişiliği ile edebiyatımızın şair ruhlu yazarlarından Hamdullah Köseoğlu, yeni öykü kitabı Kendini Arayan Çocuk’ta, hayallerinin peşinden koşarken kendini kaybeden çocukların *gerçekçi* dünyalarına doğru *masalsı* bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını. Yazarın, hayaller denizine yelken açan *hayalsever* öyküleri hem güldürüyor, hem de düşündürüyor. Uçarı hayallerini âdeta yarışa koşturan öykü kahramanlarının düşleri ise çağlayıp duran bir renk pınarını anımsatıyor.

  Köseoğlu, görünmez olmayı dileyen Doğan’ın, kalbini sahnelerin parıltılı ışıklarına kaptıran Aslı’nın, kendini aramaya koyulan Barış’ın, kuş olup uzaklara uçmak isteyen Erdinç’in, kimlik çatışması yaşayan Ezgi’nin, uzay sevdalısı Onur’un, bir an önce büyümek için yanıp tutuşan küçük Barış’ın hayallerini, *çocukça* duygular eşliğinde anlatmaya çalışırken, okurlarını hayatın gerçekleri ile yüzleştirmeyi de ihmal etmiyor.

  Hamdullah Köseoğlu, ilham veren öykülerinde, hayal kurmanın dayanılmaz çekiciliğini yüceltirken, bir de hayati bir sır paylaşımında bulunuyor: Hayal denizinde yüzüp eğlenirken, sahte mutluluklarda boğulup sakın ola kendinizi kaybetmeyin!

  Her şeye rağmen, hayallerinizden asla vazgeçmemeniz dileğiyle…

   

Kendini Arayan Çocuk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.