sadsad x
asdasd
Kemik Saatler Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 720
ISBN: 9786050939101
Kapak: Ciltli
David Mitchell
David Mitchell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kemik Saatler Kısa Özet

  David Mitchell’ı kendi kuşağının en beğenilen yazarlarından biri kılan yaratıcılık ve zekayla dopdolu insanı büyüleyen ve akıldan çıkmayacak bir öykü.

  *Her canlı doğar, büyür, ölür; değil mi? Hayatın sözleşmesinde yazar bu. Ama ben buraya, bazı ender durumlarda bu değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddenin… tadil edilebileceğini söylemeye geldim.*

  David Mitchell, Hayalet Yazılar, 9. Rüya, Bulut Atlası, Siyah Kuğu Parkı ve Jacob de Zoet’in Bin Sonbaharı romanlarının yazarıdır. John Llewellyn Rhys Ödülü’nü, Geoffrey Faber Ödülü’nü ve South Bank Show Edebiyat Ödülü’nü kazanan yazar, iki kez de Booker Ödülü finalistleri arasında yer almıştır. Mitchell 2003 yılında Granta’nın Britanyalı En İyi Genç Romancılar listesine de seçilmiştir.

  *Gerek ülkemizde gerek dünyada yaratıcı zekâsını en iyi konuşturan yazarlardan biri…* Independent

  *Zihnini açıp bakacak olursanız sihirli ve çılgın bir yaratıcılık ve fikir bolluğu fışkıracak üzerinize.* 
  The Times

  *Baş döndürücü, akıl almaz güzellikte…* 
  Daily Mail

  *Mitchell’ın hayal gücü sınır tanımıyor, açık kapı bırakmıyor, üstelik çok da 
  güldürüyor.* 
  Sunday Telegraph

  1984 yazının sıkıcı bir gününde evden kaçan genç Holly Sykes’ın karşılaştığı garip kadın, küçük bir iyilik karşılığında ondan *yataklık* talep eder. Holly’nin, kadının neye yataklık yapmasını istediğini anlaması için onlarca yıl geçmesi gerekecektir. Kemik Saatler, Holly’nin hayatını Gravesend’deki yaralı gençliğinden Avrupa’nın petrol rezervlerinin tükendiği sırada İrlanda’nın Atlantik Okyanusu kıyısında geçirdiği ihtiyarlığına kadar kıvrım kıvrım takip ediyor. Kız çocuğu, kız kardeş, anne ve manevi anne Holly Sykes aynı zamanda dünyamızın kıyısında ve gölgelerinde süregelen kanlı bir hesaplaşmada farkında olmadan yer alacak ve sonucu tayin edecek bir silaha dönüşecektir. Metafizik gerilim, ölümlülüğe dair tefekkür ve kendini yiyip bitirme üzerine kurulu modern çağımızın hesap defteri niteliğindeki bu rengârenk roman, David Mitchell’ı kendi kuşağının en beğenilen yazarlarından biri kılan yaratıcılık ve zekâyla dopdolu insanı büyüleyen ve akıldan çıkmayacak bir öykü.
   

Kemik Saatler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.