sadsad x
asdasd
20,00 TL
11,40 TL
%43 indirim
Kazancınız
:
8,60 TL
Kelime Tefekkürleri 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786059069601
Kapak: Ciltsiz
Bilgin Erdoğan
Bilgin Erdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kelime Tefekkürleri 1 Kısa Özet

    Kelime, idrak toprağına düşen yağmur katresi. Anlam kapısının gizemli bir miftahı. Hakikat yolcusu için nurlu bir ışık vahyin dilinde.. Yolunu kaybeden Âdemi kendine getiren iksir. Kelime, anlam çırasını alevleyen kuvvetli bir ateş. İnsanlıkla yaşıt, insanlıkla eş.

    Vahyin dilinde kelime Allah`ın ilmi demektir. Kur`an şöyle der: De ki: Eğer Rabbimin sözlerini yazmak için denizler mürekkep olsa, hatta onun bir mislini de üzerine ilave etmiş olsak, yine de Rabbimin kelimeleri tükenmeden denizler tükenirdi.(Kehf: 109) Demek ki Allah, ilmini tasvir etmek için kelimat yani kelimeler ifadesini kullanıyor. Allah`ın ilmini tarif etmek için kullandığı kelime hafife alınabilir mi?

    Anadolu irfanının münzevi ve mütecessis bir fikir işçisi olan Cemil Meriç, kelimelerin ve kavramların ehemmiyetine atıf yaparak Kamusa uzanan el namusa uzanan eldir der. Zira algımız aklımızı, aklımız duygumuzu, duygumuz davranışımızı ve davranışlarımız ise hayatımızı doğrudan etkiler. Öyleyse kelime demek hayat demektir.

Kelime Tefekkürleri 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.