Kaygılı ve Takıntılı Çocuklar

Kronik Kitap

Eli R. Lebowitz

175,00 TL
96,25 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
78,75 TL
Kaygılı ve Takıntılı Çocuklar Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786258431346
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 132 adet satılmıştır.
Eli R. Lebowitz
Eli R. Lebowitz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kaygılı ve Takıntılı Çocuklar Kısa Özet

  Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Anksiyetesi İçin Tamamen Ebeveyn Temelli İlk ve Tek Kaynak

  Endişeli ya da takıntılı bir çocuğa ebeveynlik yapmak sürekli zorluklar ve sorularla yüzleşmek anlamına gelir: Neden diğer çocuklar bu sorunu yaşamıyor? Bu, DNA’sıyla mı ilgili, yoksa ebeveynin herhangi bir ihmalinin ya da hatalı yaklaşımının sonucu mu? Ebeveynler, çocukların kaygı uyandıran durumlardan kaçınmasına ne zaman yardım etmeli ve onları korkularıyla yüzleşmeye ne zaman teşvik etmeli? Destekleyici davranırken bir yandan da çocuğunuzdaki bağımsızlığı geliştirmek mümkün mü? Çocukların kaygısının tüm aileyi ele geçirmemesi için neler yapılmalı?

  Unutmayın; çocuğunuzun karşısına çıkabilecek engelleri ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz ama bir yandan onda dünyanın mayınlarla kaplı olduğu ve bunları tek başına temizleyemeyeceği hissini de yaratabilirsiniz.

  Kaygılı ve Takıntılı Çocuklar’da çocuk ve ergen psikoloğu Dr. Lebowitz, açık bir dille ve en ufak bir suçlama olmadan, ebeveynlere kendilerini ve çocuklarını kaygıları ve takıntılarından kurtarmanın anahtarını sunuyor.

  Anksiyete ve obsesif-kompülsif bozukluğu anlamaktan kaygılı bir çocukla nasıl konuşulacağını öğrenmeye, yaygın tuzaklardan (aşırı korumacı veya talepkâr olmak gibi) kaçınmaktan kaygılı davranışlara nasıl ortam yaratıldığını belirlemeye kadar adım adım pratik öneriler… Söz konusu önerileri eyleme dönüştürmeye yardımcı olacak alıştırma ekleri… Şefkatli ve samimi bir ton… Tüm bunlar kitaba elini uzatan her ebeveyn için vazgeçilmez bir kaynak teşkil edecek.

  Dr. Lebowitz’in sunduğu kanıta dayalı benzersiz ve güçlü rehberlikle sadece üzerinde en çok kontrol sahibi olduğunuz kişinin yaklaşımını değiştirmeye çalışacaksınız: Kendinizin.

  Anksiyete ya da obsesif-kompülsif sorunları olan bir çocuğun ebeveyniyseniz bu sayfalarda okuyacağınız adımları izleyerek çocuğunuzun endişelerini kayda değer ölçüde azaltabilir ve hayat kalitesini artırabilirsiniz.
  Çocuğunuza siz yardım edebilirsiniz!

 • 2. Hamur

Kaygılı ve Takıntılı Çocuklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.