23,15 TL
17,83 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
5,32 TL
Kavalier & Clay Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 726
ISBN: 9789752891029
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Michael Chabon
Michael Chabon
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kavalier & Clay Kısa Özet

    İkinci Dünya Savaşı`nın arifesinde Yahudiler için Avrupa`da hayat iyice zorlaşmıştır. Prag`ta yaşayan Kavalier ailesi tüm servetini, en büyük oğullarını Amerika`ya göndermek için harcar. Maceralı bir yolculuktan sonra bir gece Joe Kavalier, kuzeni Sammy Clay`in Brooklyn`deki evine ulaşır.

    İllüzyonun büyüsüyle sarmalanmış ressam Joe, çizgi roman dünyasına aşık Sam`la çizginin ve öykünün olağanüstü bileşiminde önce yakın dost, sonra da ortak olurlar. Birlikte Nazi zulmüne karşı savaşan Kurtaran`ı yaratırlar. Bütün hayallerini bu çizgi roman karakterinin sonsuz gücüyle gerçekleştirirler. Geçirdiği çocuk felcinden miras zayıf bacaklarıyla değil, Kurtaran`ın kaslarıyla koşar Sam Clay; Kavalier ailesini Nazilerin elinden, Kurtaran kılığına girmiş Joe kurtarır.

    Michael Chabon`a 2001`de Pulitzer Ödülü kazandıran Kavalier & Clay, savaşı, sanatı ve yaşamı tarihin sürprizlerle dolu dönemeçlerinde harmanlayan, nefes kesici bir roman. Kavalier ile Clay`in akıllara durgunluk veren serüvenlerini okurken, İkinci Dünya Savaşı`nın fırsatlar ülkesinden görünüşünü, o yıllarda New York`ta bulunan Yahudilerin sosyal konumlarını, romanın akıcı kurgusu içinde, bir film tadında izleyeceksiniz.

  • 2. Hamur

Kavalier & Clay Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.