sadsad x
asdasd
95,00 TL
91,20 TL
%4 indirim
Kazancınız
:
3,80 TL
Katı Atıklar Hakkında Bilgiler
Türü: Çevre Mühendisliği Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789754360950
Kapak: Ciltsiz
Sülin Taşcıoğlu
Sülin Taşcıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Katı Atıklar Kısa Özet

  Çöp olarak da adlandırılan Katı Atıklar, yerkürenin ve doğal hayatın geleceğinde önemli sorunların kaynaklarından biri olacaktır. Katı atıkların kimyasal bileşim bakımından anorganik özellik taşıyan bir bölümü yeniden kullanılabilir duruma getirilebilmekte olup, diğer bir kısmına geri dönüşüm işlemleri uygulanarak yeni ürünler veya hammaddeler elde edilebilmekte; or­ganik özellikli olanları ise kompost ve enerji üretimi ile değerlendirilerek katı atık miktarı azaltılmaktadır. Yararlanılamayan kısımlar çevreye zararsız ya­pılara dönüştürülerek düzenli depolara gömülmektedir. Günümüzde tüketime dayalı endüstriyel gelişimin dünya genelinde yarattığı atık sorununun çözümü için modern teknolojik çalışmalar ve araştırmalar yapılmaktadır.

  Bu kitap, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Bilimleri AD - Çevre Bilimleri Programı öğrencilerine vermekte olduğum Katı Atıklar derslerine ait ders notlarımın düzenlenmesiyle oluşmuştur.

  Konular işlenirken belli bir düzen içerisinde genel hatlarıyla bilgi verilmekte ve Çevre Mühendis­liğini ilgilendiren detaylara girilmemektedir. Konu anlatımına destek olması amacıyla kitabın sonunda ilgili yönetmeliklerden alıntılar konulmuştur.

  Kitap Lisans ve Lisansüstü eğitimde Kimya ve Çevre Bilimleri öğrencileri için ders kitabı olarak kullanılabilir. İlgili öğrencilere ve okurlara yararlı olma­sını dilerim.

Katı Atıklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.