Mühendislik Fakültesi Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 1178 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 ... 7 ... 13
Toplam 1178 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik; endüstriyel yapıların, makinelerin ve günlük hayatımızdaki diğer sistemlerin tasarımını, üretimini, kurulmasını, geliştirilmesini, çalıştırılmasını ve bakımını konu alan bir meslek dalıdır. Günümüz bilgi ve teknoloji toplumunun eğitim felsefesi, yalnızca teknik sorunları çözme yeteneğine sahip mühendisler yetiştirmek yerine, sorunu bütün olarak kavrayabilen mühendisler yetiştirmeye yöneliyor. Mühendislik eğitimi, öğrencinin ufkunu genişletmeli ve temel sorunların ortaya konulabilmesine yardımcı olmalıdır.

Mühendislik Fakültesi Ders Kitapları

Derste öğrendiklerinizi tekrar etmek, pekiştirmek ve kalıcı öğrenmek için üniversite ders kitapları birer anahtardır. Alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler, üniversite yıllarında araştırmaya başlayarak literatürü öğrenmiş olacaklar. Üniversite ders kitapları aracılığıyla alanlarındaki tüm bilimsel birikimi görebilecekler ve meslekte değerli hocaları üniversite ders kitapları sayesinde tanıyacaklardır. Üniversitenin taşıdığı anlam; gelişmek, öğrenmek, araştırmak olduğu için kitaplar öğrenciler için vazgeçilmezdir. Mühendislik fakültesinde okuyan öğrencilerin başvurabileceği kitaplar: Bilgisayar mühendisliği kitapları, Biyomedikal mühendisliği kitapları, Çevre mühendisliği kitapları, Elektrik ve Elektronik mühendisliği kitapları, Endüstri mühendisliği kitapları, Gıda mühendisliği kitapları, İnşaat mühendisliği kitapları, Jeoloji mühendisliği kitapları, Maden mühendisliği kitapları, Makine mühendisliği kitapları, Tekstil mühendisliği kitapları, Otomotiv mühendisliği kitapları, Orman mühendisliği kitapları. Bu kitaplar sayesinde gelişeceksiniz.

En İyi Mühendislik Ders Kitapları

Teori ve kavramları açık ve ayrıntılı şekilde sunan kitaplar önceliğiniz olmalıdır. Konunun bitiminde öğrencilerin tekrar yapması amacıyla özet bölümleri olan kitaplar konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Renkli görseller, grafikler ve tabloların bulunduğu kitaplar konuyu iyi kavramanızı sağlayacaktır. Kitaplarda verilen örnekler, olaylar gerçek yaşamın içinden sunulmalıdır, hayatın içinden verilen örnekler öğrencinin yaşamında bir karşılık bulacaktır bu sayede öğrenilenler öğrencinin hafızasında kalıcı yer edinecektir. Kitap bölümünün sonunda öğrencileri ek okumaya yönelten kitap listelerinin eklenmesi öğrencinin literatürü tanımasını ve araştırmacı kişilik özelliğini kazanmasını sağlayacaktır. Kitap içeriğini yapılan baskılarda güncelleyen, düzeltmeler yapan, bilimsel gelişmeleri takip eden yazar ve yayınevlerinin kitapları tercih edilmelidir. Bölüm başlarında öğrenciye konunun ana hatlarını anlatan, onların okurken düşünmelerini sağlayan tartışma soruları bulunan kitaplar faydalıdır. Farklı görüş ve düşüncelere yer veren, öğrencilerin ufkunu açan, onları sorgulayan, eleştiren, düşünen bir birey yapan kitaplar vazgeçilmeziniz olmalıdır. Zengin bir kaynakça içeren yerli ve yabancı kaynaklardan yararlanan yazarlar iyi bir kitap olmasını sağlar. Yazarların özgeçmişini incelemenizde kitap hakkında bir fikir sağlayacaktır. Dil ve anlatım özelliklerini bilen, Türkçeyi iyi kullanan ve yazan yazarların kitapları daha akıcıdır. Çeviri kitap satın alınacaksa yazarın çeviri yaptığı dille ilgili bilgi ve becerisi göz önüne alınmalıdır. Estetik özellikleri dikkate alan kitapları seveceksiniz, kâğıdın kalitesi, kapak tasarımının iyi olması okurken sevdiren özelliklerdir. Teorik bilgiler kadar pratik bilgileri de önemseyen kitaplarla uygulamaya dönük bilgiler kazanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.