24,00 TL
14,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
9,60 TL
Kardeş Gibiyiz Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786059021135
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Evgin Atalay
Evgin Atalay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kardeş Gibiyiz Kısa Özet

  *Ölümsüzlüğün diş macununu keşfedenlerden biridir Evgin. Yazarak yaşama tutunanlardan... Hayat Yeşil, Umut Mavi adlı ilk kitabında… *Çocukken tırmandığım ağaçlar şahidimdir; daha yapacaklarım var* diyerek yaşam çemberini tamamlamaya dair meydan okumuştu. Yaşamın içinde var olma deneyimini ağrılarına, skolyoz olan omurgasına inat, dik durarak veriyor. Dahası bu kitabında toplumsal sorunlara; toplumun en ağır yükünü sırtında taşıyan kadına eğiliyor. Akraba evliliği ve töre cinayetlerine değindiği bu hikâye aracılığıyla bir anlamda bizleri, düşler âleminden gerçek dünyaya geçiren o bilindik aromayla uyandırıyor: Diş macunu! Evgin kitaplarıyla ölümsüzleşmeye devam ededursun, gerçeğe uyanmak isteyenleri müthiş bir hikâye bekliyor. ‘Kardeş Gibiyiz’ kitabı: Bir gerçeğin anatomisi,  köhne dünyaya katı geleneklere, törelere başkaldıran bir eser…*

  - Yard. Doç. Dr. Ebru Güzel - Akademisyen/ Yazar- DB Dergicilik Yayın Danışmanı / Okan Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Blm. Bşk.

   Evgin Atalay’ın bu romanı, akraba evliliklerinin insanların yaşamında nelere mal olabileceğini anlatıyor. Köyden kente göçün getirdiği sorunların yarattığı atmosfer içinde, sevgisi çalınmış kadınların dramını betimlerken akraba evlilikleri, töre cinayetleri toplumumuzun bir türlü tam olarak yüzleşemediği sosyal bir sorun ve Evgin Atalay’ın kaleminden bu sorun çıplak bir gerçek olarak okuyucuya sunuluyor.

  - Mehmet Y.Yılmaz - Gazeteci / Yazar / Doğan Burda Yayıncılık İcra Kurulu Başkanı

   *Kardeş Gibiyiz, Evgin Atalay`ın ince uzun parmaklarının arasında tuttuğu ve varlık nedeni olan kaleminden ışıldayan bir yaşam enerjisinin ürünü olmakla kalmıyor, töreye, kadına yönelik şiddete de meydan okuyor... Bu genç yazarı içtenlikle kutluyorum.*

  - Ece Vahapoğlu - Sunucu / Yazar

  "Evgin Atalay`ın kalemi engel tanımıyor. Onun yazını, en karanlık günlerinizde size umut olacak, sizi aydınlıklara taşıyacak."

  - Güvenç Dağüstün - Opera Sanatçısı

 • 2. Hamur

Kardeş Gibiyiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.