11,00 TL
7,26 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
3,74 TL
Karanlık Bir İş Hakkında Bilgiler
Türü: Fransız Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789756053850
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Honore de Balzac
Honore de Balzac
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Karanlık Bir İş Kısa Özet

    Honore de Balzac, elli bir yıllık hayatına İnsanlık Komedyasını sığdırmış, 19. yüzyılın en önde gelen romancılarından biridir. Öldüğünde, ardında 85´i tamamlanmış 50´si taslak halinde 135 eser bıraktı.

    İnsanlık Komedyası , Balzac´ın bütün romanlarıyla anlattığı insani duruma verdiği bir isimdir. 1300´lerden başlayıp 1845´e kadar gelen, ağırlıklı olarak Napolyon, XVIII. Louis, X. Charles ve Louise Philippe dönemleri etrafında geçen İnsanlık Komedyasında, Fransız toplumundaki karakterlerin hemen hepsi canlandırılmıştır. Krallar, imparatorlar, ruhban sınıfı, Fransız ordusunun subay ve askerleri, aristokrat aileler, kent ve taşra burjuvaları, köylüler, yazarlar ve yayıncılar, temizlikçi kadınlar, Fransız saraylarından en yoksul mahallelere kadar her mekânda ve onlara özgü eşyalarla birlikte eksiksiz bir biçimde yer alırlar. Toplumun bu olağanüstü tasvirini gerçekleştirmek için, bir romandan ötekine geçen iki bine yakın karakter çizmiştir Balzac; fakat İnsanlık Komedyasını oluşturan her bir romanın kendi içerisindeki bütünlüğünü de ihmal etmemiştir.

    Karanlık Bir İş , Balzac´ın İnsanlık Komedyası içinde yer alan önemli romanlardan biri. 19. yüzyıl Fransa´sına ve insanlık hâllerine tutulan bir ayna.

  • 2. Hamur

Karanlık Bir İş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.