sadsad x
asdasd
75,00 TL
60,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Kapitalist Kıyamet Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786054630950
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Foti Benlisoy
Foti Benlisoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kapitalist Kıyamet Kısa Özet

    *Dünyanın sonu* ya da *kıyamet*, eski zamanlarda İsrafil’in borusunu öttürmesiyle başlayıp bir defada olup bitecek tekil bir olaydı. Şimdiyse *seküler* kıyamet, yani *bizim dünyamızın sonu*, ağır çekimde, alıştıra alıştıra gerçekleşiyor.

    Bizim kıyametimiz, dünyanın bir felaketten bir başkasına sürüklendiği ekolojik çöküşün distopik dünyası. Farklı biçimlere bürünen bir çoklu krizler, çoklu felaketler zamanı. Zamana yayılan, farklı bağlam ve koşullarda farklı biçimlere bürünüp felaketli sonuçlar yaratan bir *eşitsiz ve bileşik kıyamet* devri.

    Sermaye yıkmadan yaratamaz, *yaşayanları da ölüleri de öldürmeden* gelişemez, büyüyemez. *Felaket kapitalizmi* sadece afetleri yeni bir kâr kapısı, bir fırsat olarak değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda bilfiil felaket üretir, felaketin ekonomik değeri üzerine bina olur. Dolayısıyla felaket, *bir başka dünya* mücadelesinin merkezî bir alanı olmak zorunda. Bu kıyamet çağında ismine yaraşır her komünizm artık *felaket komünizmi* olmak durumunda. Günümüzün komünizmi ister istemez yaşanan yenilgilere ve daima eli kulağında olan felaketlere dair keskin bir duyguyla yüklü olacak. Çağımızın devrimci pratiği, felaket ile normallik arasındaki yanıltıcı ayrıma dayanarak değil, kapitalist felaketin içinde, ona karşı ve onu aşmaya dönük olarak şekillenecek.

  • 2. Hamur

Kapitalist Kıyamet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.