187,50 TL
151,88 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
35,62 TL
Kanıt Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Bilimler Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786257653398
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Howard S. Becker
Howard S. Becker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kanıt Kısa Özet

  Becker`in uzun yıllarını alan bir emeğin ürünü olan bu kitabı, bir araştırma yapma ve anlama kılavuzu olmanın ötesinde gündelik hayatımızın hakikatini aramada bize rehberlik eden bir eserdir. ‘Hakikat sonrası’ bir çağda yaşadığımıza dair pervasız iddiaların yükselişi ve bunların yalnızca bilimi değil aynı zamanda demokrasiyi ve ortak insanlığımızı itibardan düşürmesi karşısında hiçbir sosyal bilimci, beşeri bilimci ya da felsefeci bu kitabın zamanlaması için daha iyi bir an tahayyül edemezdi.  
  Michael Joyce, Foucault in Winter, in the Linnaeus Garden kitabının yazarı

  Kanıt, sosyal bilim araştırmasının nasıl yapılması gerektiğine dair incelikli bir değerlendirmedir. Becker, veri toplarken ve bu veriyi kanıta dönüştürürken yöntemin pratik yönlerine dair düşünmenin önemini gösteriyor. Sahte haberlerin ve aşı karşıtı retoriğin hakim olduğu günümüz dünyasında bu ve benzeri konular hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini gösteren, tam da bu dönemde çıkmış daha iyi bir kitap yok. 
  VoegelinView (Voegelin Derneği Yayını)

  Becker yaklaşık yetmiş senedir kanıt meselesi üzerine düşünmektedir. Becker’e göre, sosyal bilimciler, verilerinin, öne sürdükleri fikirleri için kanıt olarak ne kadar kullanışlı oldukları konusundaki soruları yeterince ciddiye almamaktadırlar. Kanıt, pek çok örnekten yola çıkarak, hiçbir veri toplama yönteminin tümüyle güvenilir bir bilgi üretmeyeceğini, bu nedenle araştırma işinin büyük bir kısmının hatalardan kurtulmak olduğunu güçlü bir şekilde vurguluyor. Okurlar Becker’in bu son kılavuz kitabının her türden sosyal bilimci için kullanışlı bir araç sunduğunu görecekler.

 • 2. Hamur

Kanıt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.