sadsad x
asdasd
30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kamusal Bir Ödev Olarak Planlama Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 9786052068014
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Çağrı Kızıltaş
Mehmet Çağrı Kızıltaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kamusal Bir Ödev Olarak Planlama Kısa Özet

  Yazar kitapta genel hatları ve önemli detayları itibari ile planlama konusunu ele almaya çalışmıştır. Bu kapsamda ulaştırmada planlama ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra şehir ile olan ilişkisi bağlamında açıklamalar da getirmiştir.Bunun devamı olarak sırası ile kentçi ulaştırma ve kentsel gelişim konularında uluslar arası örnekleri ile değinmiştir.

  Kitapta yer yer şehir , şehirlilik , şehirleşme gibi kavramların dünü ve bugünün ile ilgili açıklamlar da bulunmaktadır. Planlamanın gündelik şehir hayatındaki önemli bir hündemi olan otopark konusuile ilgili de detaylı bilgi paylaşımları mevcuttur.

  Yazar bütün bu değerlendirmeleri , kitapta kendine has akışı çerçevesinde , günümüzde ülkemizdeki gündemde olan projelerden bilgi ve yorumlarla da besleyerek ilerletmiştir. Bu kapsamda İstanbul`da boğaz geçişleri ve bu bağlamda 3.köprü ile ilgili de aktarımlar vardır.

  Nihai olarak , yazarın kendi lisansüstü tez konusu olan yüksek hızlı demiryollarına da tanım ve karşılaştırma bazlı tafsilatlı bir bölüm ayrılmış olup , dengelitürel dağılımın önemine dair vurgular paylaşan bölümle de kitap tamamlanmaktadır.

Kamusal Bir Ödev Olarak Planlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.