Kamu Emekçilerinin Sendikalar Süreci

Nota Bene Yayınları

M. Erşat Akyazılı

125,00 TL
96,25 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
28,75 TL
Kamu Emekçilerinin Sendikalar Süreci Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786059679503
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
M. Erşat Akyazılı
M. Erşat Akyazılı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kamu Emekçilerinin Sendikalar Süreci Kısa Özet

  Kitap, kamu emekçilerinin 1980 sonrası sendikalaşma mücadelesini ele almaktadır. 1985 yılında, geçmişin bir mirası olarak yeninden başlatılan sendikalaşma mücadelesi, deyim yerindeyse, *tırnakla kazılarak* yürütülmüştür. Kamu emekçileri bu döneme, haklı olarak, *fiili ve meşru mücadele dönemi* adını vermişlerdir. Çünkü İdarenin yasa yorumlayışı ve uygulamaları kamu çalışanlarına her türlü hukuki yolu kapatmış, kamu çalışanları tek geçerli yol olan fiili mücadeleyi haklılık ve meşruiyet zemininde yürütmüşlerdir.

  Bu fiili ve meşru mücadele dönemi 2001 yılında *Kamu Görevlileri Kanunu*nun çıkmasına kadar devam etmiştir. Sonrası dönem esas olarak, bu Kanuna uygun olarak konumlanılan bir dönemdir. Bu çalışmanın kapsamı da, söz konusu yasal dönemin başlamasına kadar geçen süreci içermektedir.

  Çalışmada, sendikal mücadelede başvurulan araçlar ve önderlik eden çeşitli siyasal anlayışların bu araçlara bakış açıları da verilmeye çalışılmıştır.

  Yazar söz konusu *Fiili ve Meşru Mücadele Dönemi*nde kamu emekçileri sendikal hareketin içerisinde mücadele yürütmüş, dönemin farklı ve o nedenle de incelemeye değer bir sendikal modeli olan Enerji-Yapı Yol Sen sendikasının Merkez Yönetim Kurulunda 3 dönem Genel Eğitim Sekreteri olarak görev yapmıştır.

 • 2. Hamur

Kamu Emekçilerinin Sendikalar Süreci Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.