Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği

Cinius Yayınları

Hüseyin Bozbaş

150,00 TL
102,00 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786257790987
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 26 adet satılmıştır.
Hüseyin Bozbaş
Hüseyin Bozbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği Kısa Özet

  *Profesör Bozbaş kitabında yalnız kolesterolle ilgili bilgi vermekle yetinmiyor. Çağımızın en öldürücü hastalığı olan kalp krizinden nasıl korunabiliriz sorusuna bilimsel verilere dayanarak ayrıntılı bir cevap veriyor. Bu hastalıktan yalnız doktorun çabasıyla korunulamayacağını, hastanın da sorumluluğu paylaşıp bilim dışı söylemlere kulak asmadan, sorunun temel neden ve nasıllarını öğrenip kendi derdine sahip çıkması gerektiğini vurguluyor. Önemli bir ihtiyacı karşılayan, toplum sağlığına katkı sağlayacak bir eser.* - Prof. Dr. E. Murat Tuzcu, Kardiyovasküler Tıp Bölüm Başkanı, Cleveland Clinic, Abu Dhabi.

  "Anlattığı konuyu çok iyi bilen, ön cephede savaşan, sahadan bir hekim ve akademisyen tarafından, kalp hastalıkları, risk faktörleri, korunma yöntemleri ile ilgili bilinmesi gereken her şeyin sade, anlaşılabilir bir dille yazıldığı bir kitap bu. Türk okurunun bilgi hazinesini çok zenginleştirecektir." -Prof. Dr. Mehmet Emin Korkmaz, Güven Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı, Ankara.

  *Koroner kalp hastalığına neden olduğu bilinen hiperkolesteroleminin tedavisinde olmazsa olmaz yaşam biçimi değişikliğine ek olarak kullanılan ilaç tedavileri ile ilgili medya ve diğer iletişim araçlarında maalesef çok farklı ve kirli diyebileceğimiz bilgiler mevcut. Bunların sonucunda gerçekten ilaç kullanması gereken hasta grubunda ilaçlara karşı bir tedirginlik oluşmakta ve azımsanmayacak bir hasta grubu ilaçlarını kullanmamaktadır. Konu ile yakından ilgili hocamın bu konuda yapılmış bilimsel yayınları temel alarak özellikle herkesin anlayacağı dilden yazdığı bu kitap, bu konu ile ilgili kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için okunması gereken çok değerli bir eser olmuş. Ellerine sağlık*. - Prof. Dr. İrem Dinçer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Ankara.

  *Prof. Dr. Hüseyin BOZBAŞ yetkin bilgi birikimi ve tecrübesi ile kaleme aldığı bu son derece aydınlatıcı ve yararlı eserinde bilimsel çalışmaların sonucunda elde edilen kanıtları, tıbbi bilgileri ve hasta deneyimlerini bütün çarpıcılığıyla sunmaktadır. Kan yağları, kolesterol ve damar sertliği hakkında akıllardaki pek çok soruya kapsamlı yanıtları kolay anlaşılabilir bir biçimde gözler önüne seren bu kitap vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olacaktır*. -Prof. Dr. Okan Onur Turgut, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Sivas.

 • 2. Hamur

Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.